Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çiftçilere 41 Milyon Liranın Üzerinde Destek Ödemesi Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, tarımsal destekleme ödemesinin yeni bölümünün bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını belirtti. Detaylar haberde;
Çiftçilere 41 Milyon Liranın Üzerinde Destek Ödemesi Yapılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere düzenli aralıklarla ödenen tarımsal destek ödemelerine dair yazılı bir açıklama yaptı. Bakanlık, tarımsal destek ödemelerinin yeni bölümünün bugün çiftçilerin hesabına yatacağını bildirdi.

Açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığı tarımsal destek ödemeleri kapsamında 41 milyon 946 bin TL’lik destekleme ödemesinin gün içinde çiftçilerin hesaplarına aktarılacağı bilgisi verildi.

Bakanlıktan Tarımsal Destek Ödemeleri Duyurusu

Konuya dair açıklamaya Bakanlık internet sitesinin yanı sıra Bakanlık sosyal medya hesaplarında da yer verildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @TCTarim

“41 milyon 946 bin TL tarımsal destekleme ödemesi bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarılıyor. Hayırlı ve bereketli olsun” başlığıyla yapılan paylaşımda, ilgili destek ödemesinin detaylarına da değinildi.

Ödeme Detayları Paylaşıldı

Buna göre sertifikalı tohum desteği olarak 15 milyon 540 bin 371 lira, hastalıktan ari işletme desteği olarak 13 milyon 693 bin 325 lira ve hayvan gen kaynakları desteği olarak 7 milyon 879 bin 200 lira destek ödemesi yapılacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

AR-GE desteği olarak 1 milyon 872 bin 104 lira destek ödemesinin yapılacağının belirtildiği açıklamada, büyükbaş besi desteği olarak 1 milyon 810 bin lira ve sertifikalı tohum kullanım desteği olarak 1 milyon 151 bin lira ödeme yapılacağı bilgisi verildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @TCTarim

Toplamda 41 milyon 946 bin liranın çiftçilerin hesaplarına aktarılacağı ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.