Yatırım yapmaya başla!

CIA 137 Farklı Yapay Zeka ile Sosyal Medya Verilerini Toplayacak!

CIA, veri toplama ve analiz kabiliyetini üst noktalara taşıyabilmek için yapay zeka geliştiriyor. CIA’in yapay zekası öncelikle sosyal medya verileri için kullanılacak!
CIA 137 Farklı Yapay Zeka ile Sosyal Medya Verilerini Toplayacak!

Amerika Birleşik Devletleri Merkezi İstihbarat Teşkilatı ya da bilindik adıyla CIA, soruşturmaları tamamlayabilmek için farklı kaynaklardan toplanan, oldukça büyük miktarlarda veriyle ulaşabilmek istiyor. CIA, 1947 yılında kurulmuş olduğu tarihten itibaren, bu verileri el ile toplamıştı.

Daha sonra ise bilgisayarların ortaya çıkmasıyla gelişen veri toplama yöntemleri, günümüz teknoloji ile akıl almaz boyutlara ulaşacak gibi görünüyor. Çünkü CIA, veri toplama ve analiz becerilerini daha da üst seviyelere çıkarabilmek adına yeni bir yapay zeka geliştirdiği belirtiliyor.

CIA Farklı Yapay Zeka Projeleri Geliştiriyor!

CIA Farklı Yapay Zeka Projeleri Geliştiriyor!CIA, Putin’in yapay zeka açıklamasından fazlasıyla etkilenmiş gibi görünüyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “yapay zekada lider olan, dünyaya hükmeder” şeklindeki açıklamasının ardından, CIA teknoloji ve bilim bölümünün müdür yardımcısı Dawn Meyerriecks, CIA’in 137 farklı yapay zeka projesi yürüttüğünü belirtti. CIA’in bu projelerinin büyük bir kısmının ise hem merkezdeki araştırmacılar hem de Silikon Vadisi’ndeki geliştiriciler tarafından yürütüldüğü dile getirildi.

Yapay Zeka ile Daha Fazla Veriye Erişilecek!

Yapay Zeka ile Daha Fazla Veriye Erişilecek!Geliştirilmekte olan bu yapay zeka projeleri ile birlikte CIA, veri toplama ve analiz yeteneğini de üst seviyelere taşımış olacak. Projeler sayesinde daha fazla veriye erişecek olan CIA, sosyal medya taramaları ile birlikte sayısız kamusal kayda da ulaşabilecek. Yapay zeka ile toplanan ve kullanılan verilerin büyük bir yüzdesi sosyal medyadan gelecek.

Bildiğiniz veya tahmin ettiğiniz üzere CIA, sosyal medyadan veri toplama konusuna hiç de yabancı değil. Ancak yapay zeka ile sosyal medyadan toplanan veri hacmi ve toplanış hızı, işleri biraz da olsa değiştirecek gibi görünüyor.

Manuel Analiz için 8 Milyon Analist Gerekli!

Manuel Analiz için 8 Milyon Analist Gerekli!Stabilitas operasyon şefi Chris Hurst, “insan davranışının veri, yapay zekanın ise bir veri modeli” olduğunu dile getirirken, Ulusal Uzay – İstihbarat Dairesi Müdürü Robert Cardillo ise farklı bir noktaya parmak basıyor.

Önümüzdeki 20 yılda sahip olunması beklenen uydu görüntülerinin manuel olarak analiz edilebilmesi için en az 8 milyon analiste ihtiyaç olduğunu dile getiren Cardillo, yapay zeka ile iş yükünde %75’lik bir azalma olacağının da altını çizdi. Ayrıca projeler dahilindeki yapay zekaların kendilerini iyileştireceklerini ve istihbarat açısından fazlasıyla verimli bir süreç olacağı da belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum