Yatırım yapmaya başla!

ABD’li İstihbarat Ajansı CIA Twitter’dan Sonra Instagram’a Adım Atıyor

ABD’nin istihbarat ajansı CIA yetkilisi Gina Haspel, Instagram ile ortak çalıştıklarını ve önümüzdeki günlerde resmi hesap açacaklarını açıkladı.
ABD’li İstihbarat Ajansı CIA Twitter’dan Sonra Instagram’a Adım Atıyor

Değişen dünya ve gelişen teknoloji ile beraber insanların birbirleriyle kurdukları iletişim yolları da yenileniyor. Son yıllarda sosyal medyanın hayatımızın bir parçası haline geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sayede dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi birbiri ile etkileşim halinde bulunabiliyor. Böylesine büyük platformlar iyi olduğu kadar kötü niyetli kişilerin de faaliyet gösterdiği mecralar haline geliyor.

Pek çok kullanıcının sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar sonrası hakkında işlem yapıldığına tanık oluyoruz. Dünyanın önde gelen istihbarat kuruluşlarının da bu mecralarda faal olduğu biliniyor. Her ne kadar resmi hesap açmamış olsalar da teknik takip için sosyal medya harika bir zemin olmakta. Ancak Amerika Birleşik Devletler Merkez İstihbarat Ajansı (CIA), önümüzdeki günlerde Instagram hesabı açmaya hazırlanıyor.

CIA Twitter’dan Sonra Instagram’a Giriyor

CIA Twitter’dan Sonra Instagram’a Giriyor

CIA’nın mikroblog sitesi Twitter’da resmi hesabının olduğu biliniyor. Ancak gelen son haberler istihbarat kuruluşunun Instagram’a gelmek için gün saydığını gösteriyor. CIA yetkilisi Gina Haspel, sosyal medyada genç kitle ile daha etkin iletişim kurmak adına Instagram’da resmi olarak var olacaklarını açıkladı.

Aslında kurum halihazırda Instagram ile ortak çalışmalar yürütüyor. Sosyal medya devinden bir yetkili konuyla ilgili yaptığı açıklamasında “Ekibimiz CIA ile birlikte bir çok konuda ortak çalışıyor. Onlara Instagram hesabı açma ve detaylı kullanım hakkında rapor vereceğiz.” diye konuştu. CIA daha önce de Facebook ile ortak çalışmalar yaptığını duyurmuştu. Facebook ise yapılan bu açıklamayı doğrulamış ve istihbarat kuruluşu ile olan bağlantıları olduğunu kabul etmişti.

İstihbarat Örgütlerinin Gözü Sosyal Medyada

İstihbarat Örgütlerinin Gözü Sosyal Medyada

Sosyal medya dünyasının çığ gibi büyüdüğü günümüzde bu gelişmeler pek sürpriz sayılmaz. Kullanıcı etkileşiminin yüksek olduğu Twitter’da CIA ve FBI’ın aktif olarak faaliyet gösterdiği biliniyor. Bilindiği üzere Facebook ve Instagram ile beraber WhatsApp da aynı çatı altında bulunuyor.

Söz konusu istihbarat kuruluşları açmış oldukları sosyal medya hesaplarından gençlerle daha etkin iletişim kurmak adına eğlenceli paylaşımlar yapıyorlar. Bu sayede yüksek takipçi sayısına ulaşan bu kurumların, arka planda sosyal medya devleri ile ortak çalışmalar yaptığını da göz ardı etmemek lazım.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum