Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Chromium Tabanlı Chrome ve Edge Tarayıcılarının Performansları Artacak

Chromium altyapısı ile geliştirilen Chrome ve Edge’in performanslarını artıracak büyük bir güncelleme yayınlanıyor.
Chromium Tabanlı Chrome ve Edge Tarayıcılarının Performansları Artacak

İnternet tarayıcıları kullanıcıların deneyimini belirleyen başlıca araçlar arasında yer alıyor. Sürekli geliştirilen bu uygulamalar kullananlara daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Yaygın olarak kullanılan çok sayıda web tarayıcısı olmakta. Chrome, Firefox, Opera ve Edge gibi uygulamalar öne çıkan internet tarayıcıları arasında yer alıyor.

Bunlar arasında en çok kullanılanı ise Google Chrome olmakta. Tüm pazarın yüzde 70’inden fazlasını elinde tutan Chrome sürekli yeni güncellemeler alıyor. Microsoft ise uzun yıllardır Internet Explorer ile devam ettiği karanlık dönemi yeni nesil Edge tarayıcısı ile sona erdirmiş görünüyor. Şirket Chomre’un da altyapısını oluşturan Chromium ile Edge tarayıcısını yeniden geliştirdi ve kullanıcıların beğenisine sundu.

Pek çok kişi Edge için olumlu yönde geri bildirimlerde bulunuyor. Son günlerde bu altyapıya sahip Chrome ve Edge tarayıcıları Windows 10 üzerinde bazı sorunlar ile gündeme gelmişti. Bu sorunları çözmek adına ilgili tarayıcılara yeni bir güncelleme yayınlanıyor.

Chrome ve Edge için Büyük Güncelleme

Chrome ve Edge için Büyük Güncelleme

Windows 10 üzerinde Chrome ve Edge kullanıcıları yüksek pil ve aşırı RAM tüketiminden şikayet ediyor. Her iki tarayıcı da aynı altyapıya sahip ve sorunu çözmek için yeni bir güncelleme yayınlandı. Windows 10 üzerinde antivirüs ya da tarama yazılımlarının etkisiyle Chromium tarayıcıların çalışma sorunları yaşadığı belirtiliyordu. Hatta bu sorun, eğer sistem tarayıcısının sistem sürücüsünde yüklü ve Chrome gibi üçüncü parti yazılımları tarıyorsa etkisini daha da artırıyordu.

Bu da özellikle kullanıcılar sayfa işareti veya başka bir dosyayı kaydetmek istedikleri zaman internet tarayıcılarında sorun yaşamalarına yol açıyordu. Chrome yönetiminin başındaki isim Bruce Dawson, bu sorunu yaşayan tarayıcıların antivirüs uygulamaları ile uyumsuzluğunu çözecek güncellemelere dair açıklamalarda bulundu.

Dawson’a göre antivirüs programları ve başka sistem tarayıcılarının kısa süreliğine bazı dosyaları kilitlemeleri, ImportantFileWriter kullanan dosya veya sayfa işareti kaydı süreçlerinde sorunlara neden oluyor. Gelen güncellemede ise bu süreçte bazı değişiklikler yapılacak ve tarayıcıların stabil şekilde çalışması sağlanacak.

Sorun sadece Windows 10 üzerinde yaşandığı için yayınlanacak güncellemenin ilk etapta buradaki kullanıcı kitlesine sunulması planlanıyor. Yeni yama Chromium sistemine dahil edildi ve ilerleyen günlerde başta Chrome ve Edge dahil olmak üzere bu altyapıdaki tüm tarayıcılara sunulmuş olacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum