Yatırım yapmaya başla!

Chrome Videolar için Picture in Picture Desteğini Kullanıma Sundu

Google, internet tarayıcısı Chrome için videolarda picture in picture desteğini vereceğini duyurdu.
Chrome Videolar için Picture in Picture Desteğini Kullanıma Sundu

Teknoloji devi Google’ın popüler internet tarayıcısı Chrome, son dönemde güncellemelerine hız vermiş durumda. Geçtiğimiz günlerde son sürümü Chrome 70’i kullanıma sunan Google, video izleyen kullanıcıları için yeni bir güncelleme getireceğini duyurdu. Video içinde video yani picture in picture özelliği ile Chrome tarayıcısında video izleme deneyimi daha kaliteli bir hal alacak.

Geçtiğimiz aylarda Google, video içerik platformu YouTube’da picture in picture modunu kullanıma sunmuştu. Daha önce bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar Chrome tarayıcısına çeşitli üçüncü parti eklentiler eklemek durumunda kalıyordu. Ancak yeni güncellemeler sonrasında bu desteği Google bizzat kendisi vermiş olacak.

Video İzleme Deneyimi En Üst Seviyeye Çıkıyor

Video İzleme Deneyimi En Üst Seviyeye Çıkıyor

Google’ın aslında bir süredir picture in picture özelliği üzerinde çalıştığı biliniyordu. Pencere içinde pencere olarak tanımlanan yeni özellik ile videoları küçük pencereler halinde tarayıcının istenen bölgesine konumlandırmak mümkün.

Ayrıca işletim sistemi üzerinde masaüstüne geçtiğinizde ya da başka bir programı kullandığınızda bile küçük video ekranını görmeniz mümkün olacak. Google’ın yapmış olduğu güncelleme sonrası picture in picture özelliği, tarayıcının içerisinde standart olarak gelmiş olacak. Özellik Windows, macOS ve Linux kullanıcıları tarafından kullanılabilir olacak.

Özellik Nasıl Kullanılır?

Özellik Nasıl Kullanılır?

Google Picture in Picture özelliğini YouTube ile beraber izlenen tüm video platformlarında kullanılabilir hale getirdi. Ancak YouTube harici sitelerde bu özelliği kullanmak için Chrome mağazasından uygun eklentiyi indirmek gerekiyor. Harici olarak açılmış olan video ekranında görüntüyü durdurup oynatmak mümkün. Ancak henüz ileri ya da geri sarma özelliği eklenmemiş.

Google’ın yeni PiP özelliğini test etmek için geçtiğimiz günlerde yayınlanan Chrome 70 sürümüne güncellenmiş olması gerekiyor. Yeni özelliği kullanmak için video üzerinden mouse’un sağ tuşuna iki kere basarak ‘pencere içinde pencere’ seçeneğini seçebilirsiniz. Açılan yeni ekranın boyutu ve konumunu istediğiniz gibi değiştirmeniz mümkün.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum