Yatırım yapmaya başla!

Chrome’dan Sayfaları Daha Hızlı Yükleyecek Yeni Güncelleme Geliyor

Google’ın popüler tarayıcısı Chrome, bundan böyle sayfaları daha hızlı yükleyecek. İşte detaylar…
Chrome’dan Sayfaları Daha Hızlı Yükleyecek Yeni Güncelleme Geliyor

Son yıllarda internet tarayıcıları arasında kızışan bir rekabet söz konusu. Bir tarayıcıyı diğerlerinden farklı kılan özelliklerin başında hızlı olması gelmekte. Kullanıcılarına en hızlı deneyimi sunmak isteyen şirketler, yeni güncellemeler ile hep daha iyiyi amaçlıyorlar. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Mozilla’dan Google’a, YouTube’u Chrome harici tarayıcılarda bilerek yavaşlattığına dair suçlama gelmiş ve gündemi meşgul etmişti.

Ancak Google, sürekli güncellediği popüler tarayıcısı Chrome’u her geçen gün daha hızlı çalışacak bir yazılım haline getirmek için sürekli çalışmaya devam ediyor. Her ne kadar web tarayıcılarının sayfa yükleme hızı, internetin hızına göre değişse de tarayıcıların sahip olduğu altyapı da büyük önem teşkil ediyor.

Chrome Hızını Artırıyor

Chrome Hızını Artırıyor

Chrome’u sürekli geliştirmek için çabalayan Google, tarayıcının daha hızlı çalışmasını sağlayacak yeni bir özelliğin testlerini gerçekleştiriyor. “Lazy Loading” adı ile duyurulan yeni özellik ile tarayıcının mevcut olduğundan daha hızlı bir şekilde sayfa yüklemesi amaçlanıyor.

Normalde bir tarayıcı web sitesini yüklerken, tüm sayfayı aynı anda yükleme işlemi gerçekleştiriyor. Chrome ise yeni güncelleme ile önce sayfanın ekranda görünen kısmını yükleyecek. Sayfa aşağı kaydıkça yüklemeye devam edecek Chrome. böylelikle kullanıcılarına daha hızlı bir deneyim sunmuş olacak.

Özellik Geliştirme Aşamasında

Özellik Geliştirme Aşamasında

Google’ın geliştirmekte olduğu özelliğin kıyaslama testleri oldukça olumlu sonuç verdi. Her ne kadar sayfa yükleme süresinde gözle görülür bir iyileşme olmasa da, milisaniyeler ile ifade edilecek bir hızlanma söz konusu.

Chrome’un Lazy Load özelliği henüz tüm kullanıcılar için sunulmuş değil. Şu an için sadece Chrome Canary yapısında görülen özelliğin önümüzdeki günlerde tüm Chrome kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum