Yatırım yapmaya başla!

Chrome’da Açılan İnternet Sayfaları iOS Android ve Windows’a Gönderilebilecek

Google’ın popüler tarayıcısı Chrome artık internet sayfalarını başka cihazlara göndermeye başladı.
Chrome’da Açılan İnternet Sayfaları iOS Android ve Windows’a Gönderilebilecek

Google geliştirdiği pek çok ürün ve hizmet ile dünyanın önde gelen şirketlerinden biri konumunda. Son yıllarda şirketin en çok kullanılan ürünlerinden birisi ise Chrome tarayıcısı olmakta. Günümüzde Firefox, Edge, Opera gibi pek çok tarayıcı olmasına rağmen Chrome’un kullanıcı sayısıyla büyük bir üstünlüğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Google ise tarayıcısını daha iyi deneyim sunmak adına sürekli yeni özellikle ile güncellemeye devam ediyor.

Şirket son olarak bu hafta içerisinde Chrome 77 güncellemesini kullanıcılara dağıtmaya başladı. Yeni sürümde performans ve güvenlik anlamında iyileştirmeler yer alırken dikkat çeken bir özellik daha ortaya çıktı. Görsel anlamda değişikliklerin yer aldığı güncellemede internet sayfalarının başka cihazlara gönderilmesine olanak sağlayan bir özellik geliştirildi.

Chrome Sayfaları Başka Cihazlar ile Paylaşılıyor

Chrome Sayfaları Başka Cihazlar ile Paylaşılıyor

Chrome tarayıcısı internete bağlanmak adına kullanılan başlıca tarayıcılar arasında bulunuyor. Yeni gelen özellik ise kullanıcılara yönelik kolaylık sağlayacak türden. bundan böyle kullanıcılar Chrome’da açmış olduğu web sayfalarını kolay bir şekilde başka cihazlara gönderebilecek. Bu işlemin yapılması için farede sağ tuşa tıklayıp ağa bağlı cihazı seçmek.

İşlemin yapılması ile beraber gönderilen cihazda bildirim görünüyor ve onaylanması ile beraber web sayfası paylaşılmış oluyor. iOS’a gönderilmesi için mobil cihazda Chrome tarayıcısının açık olması gerekiyor. Google’ın geliştirdiği özellik Windows, Android ve iOS işletim sistemlerinde çalışır durumda. Önümüzdeki günlerde macOS için özelliğin yayınlanması bekleniyor.

Geçişler Kolay Hale Geldi

Geçişler Kolay Hale Geldi

Google’ın Chrome tarayıcısı bir süredir web sayfalarını başka cihazlara gönderiyordu. Ancak yeni güncelleme ile bilgisayardan dizüstü bilgisayara ya da akıllı telefonlara olan geçişler daha kolay hale geldi. Bununla beraber akıllı telefonda açılan bir web sayfasını büyük ekranda okumak için masaüstüne kolayda göndermek mümkün oldu. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan güncellemeler ile Chrome’daki çapraz platform desteğinin çok daha işlevsel hale gelmesi bekleniyor.

Chrome 77 sürümü ile beraber sekmelere gelen animasyon ayrıntısı da dikkat çekiyor. Tarayıcıdaki siteye yükleniyor animasyonunun görünümü güncellendi ve kullanıcı için daha anlaşılır hale getirildi. Chrome tarayıcısının en güncel sürümünü indirme işlemini tarayıcıdan Yardım>Google Chrome Hakkında sekmesinden yapabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum