Yatırım yapmaya başla!

Chrome’un Android Sürümünde Ekran Görüntüsü Tarayıcıda Düzenlenecek

Google’ın gözde tarayıcısı Chrome’un Android sürümüne beğeni toplayacak bir özellik daha geliyor.
Chrome’un Android Sürümünde Ekran Görüntüsü Tarayıcıda Düzenlenecek

Yazılım devi Google sunmakta olduğu ürün ve servisler ile dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor ve büyük beğeni topluyor. Şirketin en sevilen ürünleri arasında web tarayıcısı Chrome’u gösterebiliriz. Tanıtıldıktan sonra kısa süre içerisinde tarayıcı hızla yaygınlaştı ve bugün itibariyle kendi pazarının büyük bölümünü elinde tutmaya başladı. Karşısında Firefox, Opera, Edge gibi rakipleri olmasına rağmen Chrome kullanıcıların ilk seçeneği olmaya devam ediyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde açıklanan veriler de 2019 yılını Chrome’un zirvede tamamladığını ortaya koymuştu. Google tarayıcısına olan ilgiyi artırmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Gelecek olan bir güncelleme ise Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. XDA Developers tarafından ortaya çıkarılan yeni özellik ile tarayıcı içerisinde ekran görüntülerini düzenlemek mümkün hale geliyor.

Chrome’un Android Sürümüne Yararlı Özellik

Chrome’un Android Sürümüne Yararlı Özellik

Günümüzde gerek masaüstü gerek mobil kullanıcılar için ekran görüntüsü almak başlıca işlevlerden birisi haline geldi. Bu amaca yönelik olarak geliştiriciler bu işlemi en iyi şekilde yapılması adına sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor. XDA tarafından ortaya çıkarılan son kaynak kodlarında ise Chrome’un Android sürümü için bu iyileştirmenin yapılacağı görülüyor. Chrome tarayıcısına yeni bir ekran görüntü düzenleme aracının geleceği ortaya çıktı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar almış oldukları ekran görüntülerini tarayıcı içerisinde düzenleyebilecek.

Halihazırda bu işlem için telefonun yüklü olan albüm ya da fotoğraf bölümüne gitmek gerekiyordu. Yeni özelliğe dair çok fazla net bilgi olmamakla beraber fikir olarak oldukça kullanıc dostu bir hamle olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılar almış olduğu ekran görüntülerinde yapacağı düzenleme ile resimdeki öne çıkan bölümü rahatlıkla ayırt edebiliyor. Bu aracın Chrome üzerinden yapılacak olması ise kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Google son olarak geçtiğimiz günlerde tarayıcısını Chrome 79 sürümüne yükseltti ve dikkat çeken yeni özellikler sundu. Bu özelliklerin başında ise kullanıcıların şifrelerinin çalınma ihtimaline karşı yeni bir kontrol aracı öne çıkıyor. Yine şifre belirleyecek kullanıcılar için Chrome en güvenli şifreyi kendisi analiz ederek tavsiye ediyor. Ekran görüntüsü üzerinde düzenleme yapılmasını sağlayan araç şu an için geliştirme sürecinde ve Android platformuna özel olarak gelecek. Özelliğin önümüzdeki günlerde sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum