Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Chrome’un Android Sürümüne Sekme Yönetimini Kolaylaştıran Bir Özellik Geliyor

Google’ın popüler tarayıcısı Chrome’un Android sürümü için kullanıcı dostu bir özellik geliyor.
Chrome’un Android Sürümüne Sekme Yönetimini Kolaylaştıran Bir Özellik Geliyor
Yorum

Yazılım devi Google’ın popüler tarayıcısı Chrome, geçen her gün yeni bir özellik kazanmaya devam ediyor. Bugün itibariyle internet tarayıcıları arasında en yüksek pazar payına sahip olan Chrome, bu payını daha da artırmak adına sunduğu deneyimi iyileştirmeyi amaçlıyor. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber tarayıcıların mobil kullanımında da büyük bir artış söz konusu. Google ise akıllı telefon kullanıcıları için Chrome deneyimini bir üst seviyeye çıkacak yenilikler ile karşımıza çıkıyor.

Gelecek olan son özellik Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. Şirket geçtiğimiz günlerde tarayıcının mobil uygulamasında sekmeleri bir araya toplayacak bir arayüz güncellemesine imza atmıştı. Gelecek olan yeni özellik bu kullanımı daha da iyileştirmeye yönelik. Android uygulamasında artık sekme yönetimi ekranın alt bölümünden de gerçekleştirilebilecek.

Chrome’da Sekmeler Ekranın Altına Geliyor

Chrome’da Sekmeler Ekranın Altına Geliyor

Bilindiği üzere mobil kullanıcılar için Chrome tarayıcısında sekmeler ekranın üst bölümündeki araç çubuğu ile kontrol ediliyor. Özellikle büyük ekranlı akıllı telefonlarda bu yönetimi yapmak zor bir hal alabiliyor. Bu durumu değerlendiren Google, sekme yönetimini ekranın alt bölümünde kullanılmasına imkan sağlayacak bir özellik geliştiriyor. Alt kısımda görüntülenecek olan sekme aracı ile kullanıcılar çoklu sayfaları kolay bir şekilde yönetebilecek.

Google bu özelliğe şu an için sadece Android uygulamasında yer vermiş durumda. Görüntülerde alt tarafta yer alan sekme düğmesine uzun süre basılı tutarak bu araç görünür hale getiriliyor. Yalnız yeni araçta çok sayıda sekme arasında geçiş yaparken, farklı sayfalar arasında nasıl ayrım yapılacağını anlamak çok zor.

Burada ise sekmenin başlığına ve küçük resmine dikkat etmek gerekiyor. Yazılım devi yeni özelliğini şu an için test ediyor. Önümüzdeki günlerde ise Chrome tarayıcısının Android uygulaması için yeni sekme aracının sunulması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu