Yatırım yapmaya başla!

Chrome Android Sürümüne Haberleri Çevrimdışı Görüntüleme Özelliği Geliyor

Google’ın popüler internet tarayıcısı Chrome, Android kullanıcıları için haberleri ve makaleleri otomatik olarak indirilecek özelliğini kullanıma sunuyor.
Chrome Android Sürümüne Haberleri Çevrimdışı Görüntüleme Özelliği Geliyor

Google’ın geliştirdiği ve dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarının başında gelen Chrome, sürekli yeni güncellemeler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda arayüzüyle ilgili değişiklik sinyali veren tarayıcı, son olarak haber ve makaleleri okuyan kullanıcıların memnun olacağı bir özelliğini uygulamaya koyuyor.

Yeni güncelleme özellikle internet bağlantısıyla ilgili sorun yaşayan kullanıcıları yakından ilgilendiriyor. Söz konusu güncelleme sayesinde internet bağlantısının sorunlu olduğu bölgelerde Chrome, makale ve haber içeriklerini otomatik olarak akıllı telefonlara indirecek.

Yeni Güncelleme Android Kullanıcılarına Özel

Chrome’un haber ve makaleleri otomatik olarak cihazlara indireceği yeni güncelleme an itibariyle sadece Android kullanıcıları için kullanıma sunuluyor. Google bu işlev ile veri bağlantısı yaşayan kullanıcılarının haber metinlerini otomatik olarak indirerek çevrimdışı olarak okumalarına olanak sağlamayı amaçlıyor.

Sistem kota sorunu olmayan ücretsiz Wi-Fi ağlarında çalışacak şekilde tasarlanmış. İnternet paketinizi tüketmeyecek bu özellik için Google yapay zekanın nimetlerinden faydalanmış durumda. İndirilen içerikler kullanıcıların bulunduğu konuma ve ilgi alanlarına göre belirlenecek.

Şimdilik Sadece Belirli Ülkelerde Kullanılıyor

Google’ın kullanıma sunduğu yeni güncelleme bir yönüyle de tepki çekiyor. Haberlerin ve makalelerin çevrimdışı okunmasına imkan veren yeni özellik şu an için sadece belirli ülkeler üzerinden kullanılabilir durumda. Bu durum Google’a eleştiriler gelmesine zemin hazırlıyor.

Özelliğin önümüzdeki günlerde tüm dünyada kullanılabilir olup olmayacağı ise merak edilen konular arasında. Bunun yanı sıra Chrome’un yeni işlevi Android ile beraber önümüzdeki günlerde iOS kullanıcılarına da sunulacak mı bunu zaman gösterecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum