Yatırım yapmaya başla!

Chrome Android Uygulamasında Görselleri Kopyalamak Kolaylaşıyor

Chrome’un Android uygulaması kullanıcı dostu bir özelliğe kavuşuyor.
Chrome Android Uygulamasında Görselleri Kopyalamak Kolaylaşıyor

Google’ın popüler web tarayıcısı Chrome, kullanıcılarına kolaylık sağlayacak pek çok yeni özellik kazanmaya devam ediyor. Windows, Mac, Linux, iOS ve Android platformlarında kullanılan başlıca tarayıcı olan Chrome, çok büyük bir pazar payına sahip. Son olarak dizüstü bilgisayarlardaki güç tüketimini düşürme planı ile gündeme gelen Chrome tarayıcısı, Android platformu için de uzun zamandır eksikliği hissedilen bir özelliği tamamlamaya hazırlanıyor.

Tarayıcıya son dönemde gelen yeni özellikler Chrome deneyimini baştan aşağı değiştiriyor. Bilindiği üzere akıllı telefon üzerinden görselleri kopyalamak kullanıcılar için yorucu olabiliyor. İlk olarak görüntüleri cihaza indirmek daha sonra gönderilecek yere yüklemek gerekiyor. Ancak Chrome’un Android uygulamasına gelecek özellik ile görselleri kopyalamak oldukça kolay hale gelecek.

Chrome’da Görüntüler Kopyalanacak

Chrome’da Görüntüler Kopyalanacak

Chrome’un test ettiği özellikler arasında görsellerin Android panosuna kolay bir şekilde kopyalanmasını sağlayan bir araca rastlandı. Bu işlemi yapmak için görselin üzerine basılı tutmak yeterli olacak. Kopyalanan içerik daha sonrasında gönderilecek olan yere kolayca yapıştırılacak. Özellik şu an için sadece Google çalışanları tarafından erişilebilir durumda. Google’ın önümüzdeki günlerde yeni aracını tüm kullanıcılar için yayınlaması bekleniyor.

Halihazırda bunu yapmak için görüntüleri paylaşım menüsü üzerinden iletmek gerekiyor. Bu da zaman anlamında dezavantaj yaratıyor. Kullanıcı arayüzü inceleme bağlantısına erişim olmadığı için yeni özelliğin sahip olacağı görünüm şu an için belirsiz.

XDA Developers’ta paylaşılan bir görsel yeni özelliğin nasıl bir görünüme sahip olacağına dair fikir veriyor. Yine de bu görselin kesin olmadığını belirtelim. Önümüzdeki günlerde Google’ın Chrome tarayıcısına pek çok yeni özelliği getirmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum