Yatırım yapmaya başla!

Chevy’nin Yeni Menlo İsimli EV Aracı!

Chevrolet, Menlo isimli sadece Çin'e üreteceği bir crossover araç gösterdi.
Chevy’nin Yeni Menlo İsimli EV Aracı!

Chevrolet’in EV araç ataklarının Çin kısmında gerçekleştirdiği yenilikler arasında Melo isimli bir crossover belirdi. Stingray C8’ini yollara çıkartan ABD’li şirket, değişimdeki hamleleriyle göz doldurmuştu. Elektrikli araç yatırımlarında da kendini her geçen gün geliştiren Chevy, Çinli ortaklarıyla da farklı modeller üzerinde iş yapıyor.

Captiva’nın 2. neslini Boujun 530 üzerine yerleştirerek Çin’de üretim yapan Chevrolet’in son atağı da Menlo adlı bu elektrikli araç üzerine oldu. Kaynak yorumlarından okuduğumuz kadarı ile insanlar artık bazı modellerin kendi topraklarına verilmesi gerektiğini düşünüyor. Görselden başka fazla bir detayı verilmeyen Menlo için yapılan tahminlerden söz edelim.

İlginç karşılanan bir durum da Çin’e gidecek Menlo’nun ismi!

GM Authority‘nin açıkladığı Menlo ismi; Thomas Edison’un yaşadığı ve araştırma laboratuvarının bulunduğu New Jersey mahallesi olan Menlo Park’tan geliyor. Menlo Park laboratuarında Edison, fonografı ve ayrıca ticari olarak geçerli olan ilk akkor ampulü icat etti. Edison’un araştırmasının bir sonucu olarak, Menlo Park’ın Christie Sokağı, dünyada elektrik ışıkları ile kaplanan ilk şehirlerden biriydi.

Baştan da belirttiğimiz gibi aracın teknik, donanım ve ölçüleri hakkında bir açıklama gelmedi. Yapılan tahminler 150 beygirlik bir elektrikli motorla hareket edeceği ve menzilinin 300 km olacağı. Şimdilik yeterli duran ve Çin şehirlerinde insanların rahatça kullanacağı bir araç olarak gözüküyor.

Menlo’nun motor ve menzili hakkında söylenenler, Buick Velite 6 EV ile aynı olacağı düşüncesinden geliyor. Aynı zamanda bir arka kamera, yağmur algılayıcı silecekler, otomatik farlar, tavan rafı ve isteğe bağlı panoramik cam tavana sahip olacak.

Dış yapısı bakımından aracın tasarım duruşunun güzel olduğu söylenebilir. Donanımlar günümüz standartlarını karşılayacak cinsten. Öte yandan Menlo için verilen bilgilerde; Kuzey Amerika’da satılmayacağı ve aracın tamamen sıkı emisyon tutumu ile birlikte Çin pazarı göz önüne alınarak Asya için üretimde olacağı aktarıldı.

Yayınlanan görseller bir ön gösterim olarak kabul edilebilir. Asıl lansmanı Eylül ayındaki 2019 Chengdu Motor Show‘da olacak. Çin’de ilginç bir İngilizce isimle dolaşacak Menlo hakkında çıkacak farklı detayları anında sizlere ulaştıracağız. Şimdilik fuar gününü beklemek zorundayız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum