Paylaşım
in G+

Mercedes Hayali Kuran Birinin “Chevrolet Cruze” ile Bunu Gerçekleştirmesi!


 

Avustralyalı biri, Chevrolet Cruze marka arabasını Mercedes'e çevirdi. İşte şaşırtıcı detaylar...

Dünyanın en ilginç birleşimlerinden birine bakıyoruz. Hayallerin ne boyutta olduğunu şimdi biraz daha iyi anlayabilirsiniz. En başta bu hayal ürünü arabayı Çinli bir firmanın yaptığını zannettim. Hatta lüks markaları kopyalayan Çinli firmalar listesine de ekleyebilirdik!

En başta şunu söylemem gerekir ki; bir arabanın bu denli başka bir markanın modeline uyarlanma şekl, büyük bir hevesten kaynaklı. Avustralyalı bir kişinin yaptığı “Cruze Change” çalışmasını, dibine gitmediğiniz sürece beyniniz onu Mercedes olarak algılayacaktır. Peki bu vatandaşın hayali Mercedes’in hangi modeli?

Cruze CLK’nın ön kısmında pürüzsüz bir çalışma görüyoruz.

Aslında bunu yapmasının sebeblerinden biri de Cruze’un kaput ve ızgara yapısının Mercedes CLK‘ya baya uygun olması olabilir. Far kısmı kalıp olarak aynı ekstra olarak Ledli siyah zemin uygulaması yapılmış.

Asıl CLK damgası ızgara kısmında yapılmış. Havanlandırma kısmı CLK’ya göre geniş dursa da koyulan logo ile iş bitirilmiş.

Arka kısma ön kısım gibi birebir benzer diyemeyiz.

Buradaki amaç aslında her bir parçanın benzeyip benzememesi değil! Far arası krom çıta üzerine koyulan, normalde Mercedes araçlarının kaputunun ucuna yerleştirilen arma takılmış. Bagaj üzerine de CLK 55 ve AMG yazması da gerçekten bir anlık ikilemde bırakıyor. Şimdi algıyı anlayabildiniz mi? Herkes diyemeyiz ancak birçok kişi bu arabayı bir anda olsa Mercedes zannedecektir.

Avustralyalı hayalperestimizin Amerikan bir arabaya Alman gen taşıma çalışmaları gerçekten sempatik olmuş. Zaten amacı da ortaya gülümsetecek bir şey çıkarmak dır. Ama araştırırsak Cruze sahibinin kesin Çinle bir ilişkisi olduğunu bulabiliriz! Buda işin espirisi tabi…

Paratic Piyasalar