Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’li İş Adamının Chevrolet Fabrikası’nın Kapanmaması için Verdiği İlginç Teklif!

Bir iş adamı, Chevrolet'e giderek üretimi duran Cruze sedanın yeniden bantlara alınması için inanılmaz bir teklif vermiş. İşte detaylar...
ABD’li İş Adamının Chevrolet Fabrikası’nın Kapanmaması için Verdiği İlginç Teklif!
HABER GİRİŞ

Bernie Moreno adlı bir iş adımı Chevrolet’e yaptığı hiç duymadığımız bir teklifle gündeme geldi. Son zamanlarda Ford, Chevrolet vb. şirketlerin üretim politikaları değişmiş, fazla satış yapamadığı ürünlerini bantlardan almıştı. Merkez yuvaya toplanma çabasında olan ABD’li otomobil firmaları, yatırım paralarının yarısını artık elektrikli ve otonom araç teknolojisine yatırıyorlar.

Herkesin aklında en az 1 tane ekonomik anlamda iyi olan veya vazgeçemediği bir aracı olmuştur! Chevrolet, ülkemizde de sevilen ancak üretimini durdurduğu Cruze konusunda kafası biraz karışık. Tanımadığımız bir iş adamı çok farklı bir teklif vererek, sedanın üretiminin devam etmesi için duyulmamış bir şeyle Chevrolet’e gidiyor. İşte detaylar…

General Motors, 6 Mart tarihinde son Cruze modelini banttan indirme kararı almıştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bernie Moreno, durdurulan bantla beraber çıkışı yapılacak 1.500 kişinin o şekilde gitmesine sanırız gönlü razı gelmemiş. Lordstown tesisleri farklı araç üretimi için dönüştürülecek olsa da iş adamı “5 yıl boyunca Cruze imalatına devam edilmesi” gerektiğini söylemiş. Bunu söylerken de şirketin iyi bir kazanç sağlayacağı da kesin!

Bunun karşılığında ise belirtilen yıl aralığında binlerce araç alma sözü vermiş. Kabul edilirse Moreno, Cruze’nin üretimini devam ettirmiş olacağı gibi çalışanların da işlerine devam etmesini sağlayacak.

5 yıl boyunca alınması planlanan sedan Chevrolet’lerin bir taşımacılık hizmeti için kullanılması düşünülüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Amerikalı iş adamı anladığımız kadarıyla Uber ve Lyft benzeri bir araç kiralama işine gireceği tahmin ediliyor. Tam olarak fabrikaya kilit vurulacağı zaman gelen bu teklif üzerine Chevy yetkilileri, bunu değerlendirmek istemişler.

GCM Yatırım Banner

UAW Yerel 1112 Başkanı Dave Green‘de Lordstown fabrikasını çalışır durumda tutma olasılığı için Moreno ile bir araya geldiklerini doğruladı. Asıl meseleyi öğrenmek istesek de aralarında gizlilik anlaşması olduğu bildirildi.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
2019 Chevrolet Orlanda SUV Çin Pazarı için Yola Çıkıyor!

GM şirket sözcüsü Daniel Flores, “GM liderliği, geçtiğimiz 26 Kasım’da açıklanan ürün ve üretimle ilgili kararları alırken çeşitli pazar faktörlerini göz önüne aldı. Cruze’u durdurma kararı, binek otomobiller için müşteri talebindeki pazarla ilgili düşüşlere yanıt olarak verildi. Bu segmentin bizim için uygun olduğuna inanmıyoruz.” dedi.

Henüz sonuçlanan bir şey yok. Ancak teklifi genel olarak değerlendirdiğimizde şirketlerin kazancından çok binlerce çalışanın kaybetmiş olduğu işlerini aynı şekilde geri alınması sağlanacak!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.