Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ferrari’nin Ardından Şimdi de “Corvette’nin Performans SUV”u Konuşuluyor!

Chevrolet Corvette'ten türetilecek ve Porsche Cayenne gibi modellerle yarışacak bir C8 SUV konuşuluyor!
Ferrari’nin Ardından Şimdi de “Corvette’nin Performans SUV”u Konuşuluyor!
HABER GİRİŞ

SUV segmentinin açık ve net bir şekilde hangi seviyeye getirildiğini görmekteyiz. İlk olarak yüksek sürüş araçları için kim daha fazla çıkartacak olurken, şimdi kim daha hızlı olacak yarışına dönüştürüldü. İnsanların yüksek oranda SUV araçlara kayması, firmaların neredeyse yüzde elli planlarını o yöne çevirmesine neden oldu.

Süper Spor SUV olarak geçen ve başlangıcını Porsche’nin yaptığı araç modelleri, hayatını sadece tek kapılı araç yapımına adayanların bile kafasını çelerek, üretimine kaymalarını sağlamıştı. En son yazdığımız hızlı 4×4 araç haberimizde, Ferrari’nin onaylanmasına az kalan Purosangue‘yi konuşmuştuk. Şimdiki iddia ise Chevy’nin Corvette C8 üzerine kurulu olacak bir performans SUV model çıkarması!

Haziran ayının sonunda eski GM başkan yardımcısı Bob Lutz bu yönde bir açıklama yapmıştı.

Corvette SUVKritik otomotiv açıklamalarıyla her daim gündeme gelen Lutz, eğer hala GM için çalışmış olsaydım, Corvette adını SUV bir araca koyardım demişti. Sizce açıklama mantıklı mı? Geniş çaplı bir SUV dünyasına baktığımızda daha mantıklı olamazdı.

Şöyle ki; ortadan motorlu devam ettirilecek Corvette efsanesinden vazgeçilmesi zor olabilir. Ancak karoserini yükselterek aynı ismi taşıyan bir SUV, o kadar da zor değil. Sistemin kaydığı 4×4 alanında güçlü bir Corvette görmek kulağa hoş geliyor.

Bob Lutz, yaklaşan C8 hakkında iç açıcı şeyler konuşmadı.

Chevroelt Corvette Performans SUVEski yöneticiye göre çıkacak yeni nesil Corvette C8’in yeni alıcıları ve gençleri cezbetmeyeceğini söyledi. Açıklamaların devamında; C8’in sadece Corvette meraklılarının alacağını ve bununda şirket için yeterli olmayacağını aktardı.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Dünyadaki En Son Corvette C7’nin Açık Artırma Fiyatına İnanması Zor!

Bob Lutz, aynı Porsche Cayenne ve BMW X6 M gibi Corvette C8’in de bu kasa tipini taşınası gerektiğini savundu. Bir de Corvette hayranlarının ne düşündüğü önemli. Uzun yıllardır ikonikleşen bir modelin birden farklı kasa tipiyle anılması ne kadar doğru olur?

Chevrolet’in vereceği en sağlık kararın, ayrı bir isimle veya geçmişte rafa kaldırılan bir modeli yeniden canlandırmış gibi, performans odaklı bir SUV arazi aracı çıkarması. Zaten ana görselimizdeki Allcarnews‘in canlandırdığı, Camaro ile karışık Z06 jantlı bir duruşun, fena olmadığını söyleyebiliriz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın