Yatırım yapmaya başla!

Test Sırasında Chevrolet Camaro ZL1’in Hava Yastığı Patladı!Enterasan bir videoda yine beraberiz. Chevrolet’in Transformes‘ı Camaro ZL1, garip şekilde hava yastığını bir kaza veya ufak sayılabilecek bir darbe olmadan kendi kendine açtı.

Görüntülerde ZL1’in hızlı, sert kullanım testlerine başlanıyor. Güzel bir motor sesi eşliğinde Camaro virajları sert alıyor ve ufak kaymalar yaşıyor. Yeni nesil araçların güvenlik paketleri çemberinde farklı onlarca sensör bulunuyor.

Gidiş sırasında açılan hava yastığının açılmasının tek mantıklı açıklaması var o da sensörlerin tehlike sezinlemesi! Sanırım o sırada gereğinden fazla yana yatırılarak ZL1’de takla hissi oluştu. Söyleyeceğimiz bir şey de Chevy hatalı bir iş yaptı.

Zamanında Volvo hava yastığı sensörlerinin hassasiyetini ayarlayamamıştı ve çok ufak bir darbe de dahi air bagler açılıyordu. Sonradan araçları geri çağırarak ince ayarları yapılmıştı.

Genel olarak Camaro’nun o şekilde bir tepki vermemesi gerekirdi. Mühendis değiliz ancak sorsalar aracın tekerleklerinin en az 50 – 70 cm yerden ayrıldığı zaman perde hava yastıklarının açılmasını mantıklı buluruz.

Halledilmeyecek bir şey mi? Kesinlikle hayır! Servislere gidilerek kısa sürede program değiştirilmesiyle düzeltilebilecek bir hata.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum