Yatırım yapmaya başla!

5 Yıl Önce Anahtar Hatası ile Çağrılan Camaro’ların Yine Aynı Şekilde Satıldığı Anlaşılmış!

Chevrolet Camaro'larda 2014 yılında tespit edilen hatalı anahtarların, tespit edilmesine rağmen aynı şekilde diğer yıllarda da spor araçta kullanılmaya devam edilmiş.
5 Yıl Önce Anahtar Hatası ile Çağrılan Camaro’ların Yine Aynı Şekilde Satıldığı Anlaşılmış!

Şirketlerin son 20 yıldaki üretim maliyetlerinin oldukça artış göstermesiyle farklı imalat yöntemleri göstermeye başladılar. Bunun en belirgin olanı da rakip firmalarla ortak bir platformda buluşmaları olmuştu. Önceden de farklı firma modellerinin aynı noktada üretimleri olsa da son yıllarda daha fazla artış gösterdi.

Diyeceğimiz o ki otomotiv artık eskisi gibi kaliteli otomobiller üretmiyor. Özellikle malzeme kalitesinden çalındığı her çıkan modelde belli oluyor. Chevrolet’in de bu şekilde bir üretim şekli olmuş ve 2010 model Camaro’larda çıkan arızalı anahtarları için geri çağırma yapılsa da sonrasında sıfır araçlarını bu şekilde satmaya devam etmiş. Detaylar aşağıda;

Şaşırtıcı bir haber diyebileceğimiz Chevy anahtarları, 2010 model sonrası araçlarda da sorun teşkil ediyor.

Camaro’nın anahtar tasarımı ve kontağa yerleştirme konumuna bağlı olarak sürücünün kullanım sırasında dizleriyle dokunması durumunda düzenin içerisinde oynamalar teşhis edilmiş. Aslında Tüketici Rapor sonuçlarından gelen yanlış parça üretiminde sanırız sustalı anahtar kısmında hata yapıldığı anlaşılmış.

Anahtarın kontaktaki durum değişimi, beraberinde sonuçları kötü olacak kazaları getirebilir. Çoğu tüketici sürüş sırasında araçlarının anahtarına dizleriyle dokunduğu ve motorlarının stop ettiğii bildirilmiş. Kapanan motor, fren gücünün azalmasına, hava yastıklarının iptaline ve çoğu elektronik sistemin devre dışı kalmasına neden olacaktır.

GM’nin zamanında 30 milyon aracı etkileyen “rezil kontak anahtarı” olarak bilinen duruma çok benziyor. Ancak, bu sefer sorun anahtardan değil kontaktan olmuş. Daha da saçma bir durum, 2014 yılında belirlenen anahtar hatası sonrasında düzeltmeler yapılmış ancak Camaro’nun 2015 ve 2010 yılı modellerinde buna devam etmiş.

CR’nin güvenlik politikası yöneticisi William Wallace, “GM’in, kontak anahtarının geri çekilmesinden sonra beş yıldan uzun bir süre boyunca binlerce müşterisini risk altında bırakması çok korkunç. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, bunun neden keşfedilmediğine ya da daha önce rapor edilmediğinin en altına inmelidir. GM kanunları takip etmediyse, NHTSA gelecekteki suiistimali engellemek için sert para cezaları vermelidir.” dedi.

GM’nin durum karşındaki savunması da, bu yüzden herhangi bir yaralanmalı ve ölümlü kaza yaşanmadığını veya en azından rapor edilmediğini söylemekte. Şöyle ki 2014-2010 yılları arasındaki Camaro sahipleri sustalı anahtarlarını servislere giderek değiştirmeleri mümkün.

Bu arada GM’nin halen daha 50.000 kişilik işçi grevi sürmekte. Günlük astronim rakamlarda zarar etmesine neden olan bu grev olayında verilen son teklifte kabul edilmemişti. Sağlık paraları yüzünden isyan eden çalışanların geri dönemeye de niyetleri yok…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum