Yatırım yapmaya başla!

Chevrolet’in Bolt Altyapısında Üreteceği Elektrikli “Crossover” Geliyor!

Chevrolet, EV Bolt modeli ile başlayan elektrikli araç furyasına aynı altyapıda üretime sunacağı Crossover modelini tanıttı. İşte detaylar...
Chevrolet’in Bolt Altyapısında Üreteceği Elektrikli “Crossover” Geliyor!

Sizler için detaylı incelemesini yaptığımız 2017 Yeni Chevrolet Bolt‘un altyapısında çıkacak denilen Crossover modeli tanıtıldı. Genel Motors’un CEO’su tarafından tanıtılan yeni model, şekil itibariyle güzel durduğunu söyleyebiliriz. Bolt konusunda oldukça başarılı grafikler yakalayan Chevrolet, bir defasında çok güvendiği elektrikli aracını Golf GTI ile yarıştırmıştı.

Burada verilen mesaj; arabanın sınıfının ne olduğunun önemi yok; elektrik gücü her şekilde en hızlı benzinliyi geçer denmiş oldu. GM aslında son yıllarda biraz zorlu günler geçiriyor. Bazı pazarlarında üretim yapmayı bırakıp, model göndermeyi de kesmişti. Zaten 1999’dan beri zarar eden Opel‘i satarak üzerindeki yükleri atmaya çalıştığını görmüştük. İşte bu açığı Bolt ve yeni Crossover modeli ile kapatmayı planlıyor.

GM’nin yeni Crossover’ı şekil bakımından Camaro spor araba modeline benziyor.

2020 Chevrolet Crossover Karoser Yapısı

Zaten küçük EV Bolt’un bakışlarından da yeni yüz stratejisini anlayabiliyoruz. Hareketli bir yapıda olan Chevy Crossover, dar formlu farlara, derin izlere sahip tampona ve kaslı bir yapıya sahip.

Daha zengin gösterim açısından yeni Crossover modelinde parçalara piano siyah uygulamalarını görüyoruz. İhtiyaç olmayan ızgara kısmı da logo ve difüzör kısmıyla doldurulmuş.

Şu an için Chevrolet’in Crossover’ı konsept çizgileri yoğunlukta.

2020 Chevrolet Crossover Profil Yapısı

Daha öncesinde FNR-X konsept adıyla karşımıza çıkmıştı. Chevrolet mutlaka ama mutlaka bu arabayı özel olarak detaylandırması gerekiyordu. Çünkü markanın şu andaki çıkış kapısı Bolt ve bu Crossover olacak.

Büyük lastiklerin kullanıldığını görüyoruz. Gerçek dünyaya uyarladığımızda 18″ olacağını düşünebiliriz. Kapıların ters menteşe ile Rolls Royce tarzı açılması çıkış modelinde olacak mı belli değil. Ancak Toyota CH-R ve Nissan’ın IMx Crossover‘a karşı atakların çok olacağı kesin.

Yeni Crossover’ın arka görünümünde biraz DS havası aldık.

2020 Chevrolet Crossover Arka Görünüm

Keskin Lexus çizgilerine sahip arka kısım, stop farlarının tasarım itibariyle biraz da olsa Fransız kanalından gittiğini görüyoruz.

İri tasarlanan arka tamponu ön kısımla uyumlu. Ayrıca büyük difüzör parçasının krom duruşun da güzel olduğunu demek istiyoruz.

Chevy’nin yeni Crossover’ı teknolojik bir iç mekana sahip olacak.

2020 Chevrolet Crossover İç Mekan Yapısı

Kokpit için düşünülen şayet bu şekillerde olursa ambiyans renkleri ve digital ekranların duruşu çok güzel. Sportif direksiyon yanında, ortada altıgen bir ekran ve alt kısımdaki yönetim kısmı işlevsel duruyor.

Teknik bilgileri hakkında fazla detaya girilmese de mekan hacmi olarak orta seviyede olacağını düşünüyoruz.

Chevrolet yeni Crossover’ı için güçlü elektrik motorları hazırlamış.

2020 Chevrolet Crossover Motor Ünitesi

Bolt modelinde kullanılan 60 kWh motorların sanırım biraz daha güçlüsü verilecek. Tahmini olarak Crossover modelinde 2 elektrikli motordan 200 hp veya üstü güç alınmaya çalışılacak.

Bolt EV için söylenen 380 km menzile göre Crossover modelinin 500 km yol alabileceği tahmin ediliyor.

Amerikan markanın EV dalında yükselişi ve neler yapmaya çalıştığını gayet iyi anlayabiliyoruz. Diğer yatırımlarını birazcık askıya alan GM, Chevrolet ile büyük yatırımlarını elektrikli araçlar üzerine yapmaktadır.

Normal olarak söz konusu yeni nesil araç üretimi olunca dev firmalar arasında kendine büyük payı alma çabası öne plana çıkıyor. Bu Crossover modelini yorumlayacak olursak; yapı olarak kesinlikle başarılı olacağını söyleyebiliriz. Parçalara verilen grafikler ve yüklenen teknolojik unsurlarla adım adım yükselişe geçebilecek bir modeldir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum