Yatırım yapmaya başla!

Chevrolet Blazer Çin’e 7 Koltukla Gidiyor!

Chevrolet, yeni Blazer'ını Çin için 7 kişilik olarak üretecek.
Chevrolet Blazer Çin’e 7 Koltukla Gidiyor!

Chevrolet, 13 yıllık bir aranın ardından Blazer modelini üretmeye karar vererek, çekici hatlarıyla yeniden dünya yollarına indirmişti. Amerikalı şirket resmen Camaro’yu 4×4 hale getirerek Blazer’ı aynı parça stillerinde üretmişti. Gidilen bu yol akıllıca olarak nitelendirilmişti. Blazer son bırakıldığı haliyle yenisi arasındaki “ağır/spor” farkları kolayca ayırt edebiliyorduk. Devasa ızgarası ve kendinden emin bakışlarını sağlayan farlarıyla Blazer, beğeni kazanmıştı.

2019 Chevrolet Blazer gala gecesinde tanıtılan bir versiyonla araç büyümüş ve Çinli vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek şekle getirilmişti. Bildiğiniz gibi bedenen küçük yapılı olan Asya ülke insanları, araçlarının büyük olmasını isterler. Otomobil firmalarının çoğu da bunun için modellerinin “long” varyantlarını üretirler. İşte detaylar;

Kısa Blazer ile uzunu arasında şekil yönünden bir fark yok.

Çin’in çok seveceği şekilde boyutlarıyla oynanan Blazer, normalinden 137 mm daha uzun, 5 mm daha geniş ve 34 mm daha yüksek şekilde ayarlanmış. Dingil aralığı rakamı olan 2.863 mm değişmemiş, ekstra uzunluk arka uçtan sağlanmış. Standart Blazer’ın ölçüleri; 4.862 mm uzunluk, 1.948 mm genişlik, 1.702 mm yüksekliğe sahip. Dediğimiz gibi aks aralığı aynı olmak zorunda.

Verilen bilgiler arasında, Çin’e özel Blazer’ın önden çekişli olacağı ve 227 beygir üreten 2.0L dört silindirli motorla çıkış yapılacağı iddia edildi. Konuşulan konulardan bir tanesi de 7 kişilik Blazer’ın farklı pazarlara gidip gitmeyeceği!

Amerika’da 28.800 dolara satılan 5 kişilik versiyonun haricinde insanların 7 kişilik olanı tercih etmeyeceği söyleniyor. Nedenine ise bu hizmeti sunan ve Blazer’den 1.000 dolar pahalı olan Traverse‘ye kayacaklarına inanılıyor.

Merak edilenlerden birisi de neden sadece 2.0L ve RWD çekişle gönderileceği? Blazer’ın motor gamında 2.5L, 3.6 V6 seçenekleri de bulunuyor. 3.6L V6’da AWD çekiş sistemi yer almakta. 310 ps güç 366 nm tork üretmekte. En net cevabı tam olarak çıktığında alacağız gibi duruyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum