Yatırım yapmaya başla!

Dodge Challanger’i Bilinenin Aksine Gençler Tercih Etmiyor!

Dodge'nin açıkladığı "araç kullanıcılarının yaş ortalaması" çalışmasında, düşündüğümüzün aksi bir sonuç çıkıyor.
Dodge Challanger’i Bilinenin Aksine Gençler Tercih Etmiyor!

Araçların şekil, sınıf ve bir takım yapısal özelliklerle hangi yaş aralığında insanlara hitap ettiği bilinir. İstisnalar vardır ve özgür dünyada zevkler de tartışılamaz. Yine de firma tasarım ve yöneticileri modellerini üretirken hangi kesimde etkili olacaklarını bilirler. Ağır ve küt çizgilere sahip arabalar orta üst kesim için imal edilirken, spor araçlar gençleri çekmede etkilidir.

Amerikan Dodge’nin yaptığı açıklamalara bakılırsa döngü biraz ters işliyor. Challenger birim yöneticisi Kevin Hellman, ortalama kullanıcı yaşının 51 olduğunu söyledi. İşte detaylar;

Alıcı portföyü değişmişe benziyor.

Geçmişten bu zaman kadar kas araçlarının en korkutucu temsilcisi olan Challenger‘ı kullananların yaşının 51 olması çok şaşırtıcı. Gürültülü ve hızlı araçların tasarımsal anlamda gençlere yönelik olduğu bilinse de alıcı kısmında ters köşe oluyor.

Daha da komiği yaş rakamının en genç müşterileri olduğu! Şaşılacak durum karşısında açıklama yapan Kevin Hellman, markanın aslında orta yaş üzeri insanların daha fazla tercih ettiğini söyledi. Devreye para mı giriyor yoksa firmaların gençlerin tercih edeceği tasarımlardan uzaklaşıldığı mı?

Anlaşılan o ki Challenger’cilerde eski jenerasyon insanları daha fazla. Hellman bir defasında modelleri canlı tutmak adına bir çalışma yapmış, Dodge Challenger ve Charger Stars & Stripes Edition için “Bu iki otomobilin bu tür işler için harika kampüsler olduğunu düşünüyorum. Taze tutmak ve erkeklerin tekrar tekrar geri gelmesini sağlamak için, renk stratejisi uyguluyoruz.” demişti.

Devamında da yönetici, “Dodge bile kadınları markaya çekmek için iyi bir iş çıkarıyor. Challenger’ı süren çok daha fazla kadın görüyorum ve çok heyecanlanıyorum.” şeklinde konuşmasını bitirmişti.

Camaro ve Mustang’e kafamızı çevirdiğimizde ise kullanıcılarının 51 yaşın da üzerinde olduğu sonucuna varılmış. Challanger sürücüleri daha genç! Demon ile harika bir çıkış yakalayan Dodge, bunun farkındaki, modeli üzerindeki efektif değişimler ve eklemelerle satış alanını genişletmeye gidiyor.

Charger için de durum değişmiyor. Dodge bir Lamborghini gibi ultra keskin hatlara veya bir Ferrari gibi güzellik abidesi bakışların aksine, kaslı yapısından vazgeçmiyor. İri bir Amerikan güreşçisi gibi duran modelin sabit olan hatlarını da demek ki gençler sevmiyor. Konu hakkındaki sizin düşünceleriniz neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum