Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Chainlink Kurucusu DeFi’nin İklim Değişikliğine Karşı Kullanılabileceğini Söyledi

Nazarov’a göre küresel ısınmaya karşı DeFi’den yararlanılabilir.
Chainlink Kurucusu DeFi’nin İklim Değişikliğine Karşı Kullanılabileceğini Söyledi

Son dönemde Bitcoin madenciliğine yönelik yapılan eleştiriler, küresel ısınmanın beraberinde getirdiği iklim değişikliğine karşı mücadelede yeni tartışmaların ortaya çıkmasını sağlıyor. Chainlink kurucusu ve CEO’su Sergey Nazarov, katıldığı bir etkinlikte, DeFi’nin iklim değişikliğine karşı nasıl kullanılacağına dair açıklamalarda bulundu.

Nazarov, Chainlink 2.0’ın blok zincirlerinin güvenlik sağladığı ve merkezi olmayan oracle ağlarının zincir dışı veri topladığı hibrit akıllı sözleşme modelinin yardımcı olabileceği iki durumdan bahsetti.

Açıklama son dönemde yüksek enerji tüketimi ile gündeme gelen Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin tartışıldığı bir dönemde yapıldı. Nazarov blok zincirlerinin şeffaflığı ve ekonomisinin insan davranışını faydalı şekillerde yönlendirebileceğini düşünüyor.

Bu uygulamaları küresel olarak genişletmenin önündeki zorluklardan biri, madenciliğin yüksek riskli bir alan olmasıdır. Gelişmekte olan dünyadaki çiftçilerin hava risklerine karşı korunmaları için yardıma ihtiyaçları oluyor. Nazarov, Chainlink ve Ethereum gibi teknolojilerin bu noktada yararlı bir şekilde kullanılabileceğine dikkat çekiyor.

Yeniden ağaçlandırma ve karbon yakalama gibi şeyleri takip eden Nazarov, “Çevresel sonuçlar hakkında anlamlı olan şeyleri kanıtlayabilirsiniz” diye konuştu. Nazarov bunun karbon vergilendirmesini ve kredileri daha güvenilir ve güvenilir hale getireceğini savundu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum