Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Chainlink Arzının %25’i Balinalar Tarafından Tutuluyor

Balinalar Oracle projesini biriktirmeye devam ediyor.
Chainlink Arzının %25’i Balinalar Tarafından Tutuluyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Chainlink’in pazardaki %14’e çıkan hakimiyeti fiyat hareketiyle sınırlı görünmüyor. Santiment’e göre, fiyat artışının ardından balina sınıfı cüzdan sayısı da arttı ve dört yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Arz daha çok balina düzeyindeki adreslere bağlı olsa da, düzeltme döneminde perakende tüccarlar ve yatırımcılar, artan potansiyel satış baskısı nedeniyle önemli kayıplarla karşı karşıya kalabilir.

Chainlink balina arzı
Kaynak: Santiment

Verilere göre artan balina sayısı ile Mayıs-Temmuz ve Eylül ayları arasında gerçekleşen olumsuz fiyat hareketi arasında negatif bir ilişki yaşandı.

Piyasadaki balina sayısındaki kademeli artışla birlikte, düzeltme dönemlerinde piyasa, cüzdanlardan gelen artan satış baskısı ile karşı karşıya kalıyor. Bu durum piyasaya daha önemli bir düzeltme geldiğinde görülebiliyor.

LINK günlük grafik
Kaynak: Binance

Balina düzeyindeki adreslerin sayısındaki böyle bir eğilim, yatırımcılar arasında endişelere yol açabiliyor. LINK yazım anında 29 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Kripto para birimi 13 milyar dolar piyasa değeri ile 16. sırada yer alıyor. Parite daha önce 53 dolar ile tüm zamanının en yüksek seviyesini test etmişşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu