Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cevdet Yılmaz Başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplandı

Cumhurbaşkanı Yardımcı Yılmaz başkanlığındaki toplantıda, yeni Orta Vadeli Program hazırlık sürecinin görüşüleceği açıklandı. Detaylar haberde;
Cevdet Yılmaz Başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplandı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplandı. Toplantının gündeminde Eylül’de kamuoyuyla paylaşılması planlanan Orta Vadeli Program’ın hazırlık sürecinin ele alınacağı biliniyor.

Bugünkü toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katıldığı kaydedildi.

Ayrıca EKK toplantısına Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanı Şahap Kavcıoğlu, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri de katıldı.

Toplantıda, Para Politikası Kararları da Konuşulacak

EKK toplantısında son dönemdeki para politikası kararlarının, ihracat, yatırım, destek önerileri ve kur korumalı mevduat hesabına ilişkin gelişmelerin konuşulacağının bilgisi verildi.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde söz konusu toplantıda otomotiv, gıda ve perakende sektörlerinde yaşanan stokçuluk, haksız fiyat uygulamalarına karşı yürütülen çalışmaların ve mesleki eğitim merkezlerine sağlanan devlet katkısı etkinliğinin de görüşüleceğine işaret etti.

GCM Yatırım Banner

Toplantının ardından alınan kararlara ilişkin yazılı açıklama yapılması bekleniyor.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.