Paylaşım

Tarihin En Büyük Felaketlerinden Birinin Yaşandığı Çernobil’de 30 Yıl Sonra Çekilmiş Görüntüler

 

Ukrayna’nın Çernobil şehrinde gerçekleşmiş olan Nükleer Santral patlaması ve sonrasında gerçekleşen yangın tarihin en büyük felaketlerinden biri olarak hatırlanmaktadır. 26 Nisan 1986 yılında gerçekleşen Nükleer Santral patlamasında başta Çernobil bölgesi olmak üzere çok geniş bir bölge ciddi boyutlarda etkilenmiştir.

Dünyanın en büyük nükleer felaketlerinden birisi olan Çernobil patlamasında, hem Avrupa hem de Türkiye’ye ciddi miktarda radyasyon salınımı gerçekleşmiştir. Olay anında yaşanan yangında 31 kişi hayatını kaybetmiş ancak yayılan radyasyon nedeniyle uzun vadede, çok büyük bir bölgede yaşayan milyonlarca insanda olumsuz etkiler görülmüştür.

Felaketin yaşandığı Çernobil bölgesinde ise radyoaktivite nedeniyle tüm giriş çıkışlar kapatılmıştır. Bugün hala bölge felaketin izlerini taşımakta ve tehlikeli düzeyde radyasyona sahiptir. İzlediğiniz görüntülerde yaşanan felaketin üstünden 30 sene geçtikten sonra Çernobil’de çekilmiş görüntülere tanık oluyorsunuz. Terk edilmiş halde bulunan şehirde 30 yıl önce yaşanan felaketin izlerine rastlamanız mümkün oluyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur