Yatırım yapmaya başla!

Cep Telefonu ve İnternet Faturası Alacağı Olanlara E-Devlet’ten Yeni Hizmet!

Bilgi Teknoloji Kurumu, cep telefonu ve internet faturası alacağı olanların E-Devlet’ten bu bilgilere erişebileceği düzenlemeyi hayata geçiriyor. İşte detaylar…
Cep Telefonu ve İnternet Faturası Alacağı Olanlara E-Devlet’ten Yeni Hizmet!

Son günlerde E-Devlet’te vatandaşların yararlanacağı hizmetlerin ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde soyağacı sorgulama sisteminin aktif hale gelmesi ve miras sorgulama sistemi ile milyonlarca E-Devlet’e adeta akın etmişti.

Vatandaşların pek çok işlemi interaktif olarak gerçekleştirebileceği E-Devlet’te BTK’nın yapmış olduğu düzenlemeyle yeni bir hizmet geliyor. Bilindiği üzere internet ve cep telefonu faturalarına haksız ücretler yansıtılabiliyor. Haberleşme sektöründe ağırlıklı olarak yaşanan bu durum sonrası devlet vatandaşlara bu ücretleri tahsil etme imkanı tanıyor.

Haksız Ücret E-Devlet Üzerinden Tahsil Edilecek

BTK hayata geçirdiği düzenleme ile haberleşme sektöründe vatandaşlardan alınan haksız ücretlerin tahsiline kolaylık getiriyor. Yapılan düzenleme sayesinde vatandaşlar internet ve cep telefonu faturalarındaki alacaklarına E-Devlet üzerinden ulaşabilecekler.

Söz konusu alacaklar aynı zamanda buradan tahsil edilebilecek. Alacaklarını E-Devlet üzerinden tahsil etmek isteyen vatandaşlar, IBAN numaralarını bildirerek bu hizmetten yararlanabilecekler.

Uygulama 30 Haziran’da Başlıyor

Milyonlarca vatandaşlı ilgilendirecek yeni hizmet, 30 Haziran tarihinde E-Devlet üzerinden yürürlüğe girecek. Ayrıca haberleşme sektöründeki servis sağlayıcılar, alacağı olan aboneleri elektronik posta, kısa mesaj, arama ve sesli yanıt sistemiyle bilgilendirecekler.

Milyonlarca vatandaşın bu alacaklardan haberi bile olmadığını düşünüldüğünde hizmete girecek uygulamanın büyük kolaylık olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum