Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CEO Duyurdu: Bir Enerji Şirketi Daha Arz Olacak

Halka arzlara enerji katacak bir şirket daha geliyor. Zorlu Yenilenebilir Enerji'nin halka arzı için tarih geldi. Detaylar haberde;
CEO Duyurdu: Bir Enerji Şirketi Daha Arz Olacak
HABER GİRİŞ

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin bağlı ortaklığı Zorlu Yenilenebilir Enerji’nin halka arzı için geçen ay yapılan resmi başvurunun ardından şirket CEO’sundan halka arz açıklaması geldi. Enerji ve İklim Forumu’nda konuşan Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. CEO’su Sinan Ak, halka arz sürecinin tamamlanması için seçim sonrasını işaret etti.

Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yaptıkları başvuruda değerlendirme aşamasının sonuna gelindiği bilgisini paylaşan Ak, Nisan ayının sonu ya da Mayıs ayının başında işlemlerin tamamlanacağını paylaştı.

Hedeflerinin büyük olduğunu söyleyerek, yeni yatırımlar ve ruhsat alanlarına yöneleceklerini kaydetti.

Zorlu Enerji CEO’su, “Hızlı adımlarla ilerliyoruz. Hükümetimizin de atmış olduğu ciddi adımlar var. 2030-35’e kadar bugüne kadar yapılanın iki katı yatırım yapılması gerekiyor. Devlet üstüne düşen görevi yapmış durumda. Yabancı yatırımcıların da ciddi anlamda talepleri var” dedi.

Çin’in hakimiyetinin yoğun olduğu pil üretimine de dikkat çekerek, “Bu pillerin bir şekilde Türkiye’de üretilmesi gerekiyor. Şimdi biz de grup olarak bu alanda ciddi atılımlar yapacağız” diye ekledi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.