Yatırım yapmaya başla!

Fiat – Abarth’dan Ortaklaşa İki Süper Kahraman:” 124 GT – 695 Rivale”

Fiat'ın Abarth ile geliştirmeye aldığı 124 GT ve 695 Rivale karbon fiber yapılarıyla iddialı hareketler sunuyorlar. İşte müthiş ikili Cenevre öncesinde sizlerle!
Fiat – Abarth’dan Ortaklaşa İki Süper Kahraman:” 124 GT – 695 Rivale”

Fiat’ın 124’ü daha öncesinde Abarth tarafından kapsamlı geliştirme işine alınmıştı. 2018 Cenevre Fuarı için tüm dünya firmaları kozlarını ortaya koyacak. Ön gösterim altında görselleri gönderilen otomobiller bile heyecan seviyesini artıyor. Sanırım en çok merakla beklediğimiz de ilk seri üretim gökyüzü otomobili olacak. Havadan yerküreye indiğimizde Fiat – Abarth‘ın bir ikilisi daha sahne alacak.

124 Spider ve 500 Riva’nın performans artışına yönelik tuning çalışmaları biraz karbonlanmış! Aslında bu çalışmaları bahsedeceğimiz şekilde değerlendirebiliriz; Fiat’ın bu iki arabası standart yapılarındayken, yan binada istenilenlerin kalıpları hazırlanarak, üzerlerine giydirildi. Çünkü geliştirme temelleri tam olarak böyle gerçekleşmiş.

Abarth 124 GT, üzerinde havadar olacak yeniliklerle gelecek.

Bu yenilik içerisinde tavanının sökülebilir olması ve oldukça hafif yapıda karbon fiber malzemeden yapılması var. Motor kısmından daha çok verim alabilmek adına OZ damgalı 17″ hafif tutulan jantlar takılı. Ve karoser parçalarının bir kısmında da karbon fiber kullanılmış. Kaput, spoiler, aynalar vb. gibi!

16 kilogramlık tavandan sonra Abarth motor kısmında da işlemler gerçekleştirmiş. 1.4L air motor 170 hp güç ve 250 nm tork getirisine sahip. Performans değerlerinde 6.8 hızlanma ve 232 km/h maksimum hıza sahip.

Fiat yat tasarımlı 500 Riva’ya biraz daha hız ruhu eklenmiş. Ve 695 Rivale olmuş.

Tavan ve alt gövdenin farklı kombin renklerle ele alınmış olması özel olduğunu hissettiriyor. 124 GT ile genel parça yapıları aynı doğrultuda. Jant seçimleri aynı diyebiliriz. Sonuçta tedarikçi aynı! Motor kısmında Riva, yine 1.4L hacim ünite ile hareket edecek ancak CC kardeşinden 10 beygir daha fazla güçle.

180 beygir güç üretmesi beklenen 695 Rivale 0.1 sn farkla yani 6.7 saniye daha hızlı kalkış yapıyor. Maksimum sürate geldiğimizde ise 225 km/h ile 124 GT’nin gerisinde kalıyor. Bence kalıbına göre yapacakları yeterli düzeyde. Daha detaylı özellikler için 8 Mart Cenevre Fuarı ile sizlere aktaracağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum