Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çemtaş Yatırım Teşvik Belge Süresinin Uzatılması için Başvuru Yaptı

Deneme üretimleri tamamlanan MAN hattında üretimin başladığını duyuran Çemtaş hisselerinde günlük kayıp %1'e yaklaştı.
Çemtaş Yatırım Teşvik Belge Süresinin Uzatılması için Başvuru Yaptı

Çemtaş Çelik Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. deneme üretimleri tamamlanan yeni MAN üretim hattının devreye alındığını açıkladı. Söz konusu hattın deneme üretimlerine 30.03.2021 tarihinde başlandığı hatırlatıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamada 78,5 milyon TL tutarındaki yatırım teşvik belgesinin süresinin, 21.09.2021 (bugün) tarihinde dolduğu belirtildi.

29 Haziran 2021 tarih 31526 nolu Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararnamesine göre bu sürenin 2 yıl daha uzatılabileceği söylendi. Bu doğrultuda Yatırım Teşvik Belgesi kullanım süresinin, 21.03.2021 tarihine kadar uzatılması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına başvuru yapıldığı açıklandı.

Günü satılı geçiren Çemtaş hisseleri, son bir ayın en düşük fiyatına yaklaştı.
Çemtaş Hissesi %0,70 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

CEMTS kodlu hisseler bu sabah işlemlere 13,02 TL ile hafif yukarıdan başladı. Son kapanış fiyatı 12,95 olan hisseler, artıda açıldıktan sonra değer kaybetmeye başladı.

Saat 15.30’da 12,83 ile günün en düşüğüne indikten sonra keskin bir yükseliş gösterdi. 13,10 ile seansın en yüksek fiyatına çıkıp, burada kalıcılık sağlayamadı. Yeniden yön değiştirip 12,86 liradan işlem görmeye başladı.

Günlük kaybı %0,69 olan Çemtaş hisseleri, haftalık bazda %3, aylık %4,5 geriledi. Yıllık bazda ise %5 ile ılımlı artış kaydetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum