Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cemtaş, Banvit ve Özerden Plastik’ten Bağış Açıklaması

Maraş merkezli yaşanan depremden etkilenen vatandaşlara yönelik yardımlar geliyor. Konuyla ilgili Çemtaş Çelik, Banvit ve Özerden Plastik'ten açıklama geldi.
Cemtaş, Banvit ve Özerden Plastik’ten Bağış Açıklaması
HABER GİRİŞ

Türkiye’yi derinden sarsan depreme yönelik şirketlerden yardımlar geliyor. Konuya yönelik Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş., Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş. ve Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Cemtaş Çelik, Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremler nedeniyle ihtiyaçların karşılanabilmesi için, T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) 1.500.000 TL.’lik ayni veya nakdi bağış ve yardımda bulunacağını açıkladı.

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“ Yapılacak ayni veya nakdi bağışlarla ilgili bilgilerin 2022 yılı Şirket olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerine kapsamlı olarak açıklanmasına ve yapılacak bağış ve yardımlar dikkate alınarak 2023 yılı bağış sınırımızın belirlenerek pay sahiplerimizin onayına sunulmasına karar verilmiştir. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diler, yakınlarına, milletimize başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileriz.”

Banvit’ten Gıda Yardımı

Banvit tarafından yapılan duyuruda depremler nedeniyle, 15.02.2023 tarihine kadar şirketin ürünlerinden deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere, 5 ton Kızılay’a ve 1,1 ton MSA (Mutfak Sanatları Akademisi)’ya gıda yardımı gönderildiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Özerden Plastikten 1 Milyon TL’lik Bağış

Özerden Plastik ise deprem bağışı hakkında açıklama yaparak depremzedelere ayni ve nakdi bağış ve yardımlarda bulunulmasına, bu cihetle ilk etapta, AFAD’ın başlattığı yardım kampanyasına 1.000.000 TL’lik bağış yapılması kararı alındığı ifade edildi.

Şirket tarafından açıklamada şu ifadeler kullandı:

“Yönetim Kurulumuzun kararı doğrultusunda AFAD’ a yapılan bu bağış, SPK’nın 09.02.2023 tarih ve 8/174 sayılı kararı uyarınca 2023 yılı içerisinde yapılacak olan ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacaktır.Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diler, kederli ailelerinin acılarını yürekten paylaşırız. Milletimizin başı sağolsun.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.