Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çemaş Satış Faaliyetlerinin Yürütülmesinde Değişiklik Yaptı

Çemaş Döküm, satış ve pazarlama faaliyetlerini yüzde 100 bağlı ortaklığı Işıklar Döküm’ün yürütmesine karar verirken, gelişmeyi KAP’a bildirdi.
Çemaş Satış Faaliyetlerinin Yürütülmesinde Değişiklik Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. yönetim kurulunun 15.12.2022 tarihli toplantısında aldığı kararı Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyurdu. Şirket, stratejik yönetim faaliyetlerinin daha etkin olarak yürütülebilmesi için satış ve pazarlama faaliyetlerinin yüzde 100 bağlı ortaklığı Işıklar Döküm Pazarlama A.Ş. tarafından yapılmasına karar verdi.

Işıklar Döküm, Çemaş’ın bünyesinde yürütülmekte olan satış ve pazarlama faaliyetlerinde uzmanlaşmaya gidilebilmesi ve pazarda üstün bir rekabet ortamı yaratılarak en uygun şartlarda satış yapmayı amaçlayacak.

Söz konusu değişiklik için mevcut müşterilerin bilgilendirileceği söylenirken, yurt içi ve yurt dışında bölgesel ve müşterilerden kaynaklanan ticari şartlara bağlı olarak başka kişi ve kuruluşlara da pazarlama ve satış hakkı verme veya doğrudan satış yapma hakkının saklı tutulmasına karar verildiği aktarıldı.

Çemaş Hisseleri Haftayı Kayıpla Bitirmeye Hazırlanıyor

Çemaş Hisseleri Haftayı Kayıpla Bitirmeye Hazırlanıyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Çemaş Döküm hisse senedi (CEMAS) fiyatı şu dakikalarda pozitif seyretse de haftalık olarak değerlendirildiğinde kayıp tarafında yer alıyor.

Perşembe günü 2,42 liradan kapanan Çemaş hisseleri, bugünkü açılışını 2,43’ten yaptı. Gün boyu 2,47 – 2,48 dar bandında hareket eden hisseler saat 16.42’de yüzde 1,24 artışla 2,45’ten işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Hafta boyunca kaydettiği değişime bakıldığında Pazartesi günü 2,53 lira civarından açıldı. Aynı gün 2,57’ye çıkarak bu haftanın en yükseğini kaydetti.

Salı günü düşüş göstererek 2,48’e inip, Çarşamba günü yeniden 2,55’e toparlandı. Dün ise 2,36 ile bu haftanın en düşüğünü kaydetti.

Çemaş hisseleri tüm bu değişimlerin ardından haftalık bazda yüzde 2 oranında değer kaybetmiş oldu. Aylık kazancı yüzde 8 olurken, bir yıllık işlem döneminde yzde 84’e yakın prim yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.