Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çemaş Hisseleri Yılın Zirve Fiyatını Gördü!

Toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varan Çemaş’ta hisseler tavan fiyattan işlem görüyor. Sert yükseliş sonrası yıllık rekor geldi.
Çemaş Hisseleri Yılın Zirve Fiyatını Gördü!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. toplu iş sözleşmesi hakkında yatırımcılarını bilgilendirdi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamaya göre Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Birleşik Metal İş Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Çemaş, Eylül 2022 – Ağustos 2024 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesinde kalan tüm maddeler ile ilgili protokolün 19.12.2022 tarihinde imzalandığını duyurdu.

Bu olumlu gelişmeden destek bulan şirket hisseleri, 2022 yılının en yüksek seviyesine çıktı.
Çemaş Hisseleri Rekor Kırdı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Çemaş Döküm hisseleri (CEMAS), haftanın ilk işlem gününü 2,55 liradan tamamladı. Bu sabah 2,56’dan açıldıktan sonra yukarı yönlü hareketini hızlandırarak tavan yaptı. Yüzde 9,80 artan şirket hisseleri 2,80 liraya ulaşarak bu yılın en yüksek seviyesini gördü. Hisseler 2011 yılında 6 lirayı aşarak rekor kırmıştı.

Çemaş hisseleri yatırımcısına tüm dönemlerde kazanç sundu. Bir haftalık işlem döneminde yüzde 12,50, bir ayda yüzde 16,25 artan hisseler, yıllık bazda yüzde 135 oranında prim yaptı.

Çemaş için teknik indikatörler güçlü al tavsiyesini işaret ediyor. Yükselişin devam etmesi durumunda birinci direnç 2,89, ikinci direnç 2,98 olacak.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Takip edilecek teknik destekler ise 2,42 ve 2,61 şeklinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.