Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cem Zeytin Halka Arz için SPK’dan Onay Bekliyor

Cem Zeytin, SPK'ya yaptığı başvurunun onayını takiben Ak Yatırım aracılığıyla halka arz işlemlerine başlayacağını duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
Cem Zeytin Halka Arz için SPK’dan Onay Bekliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cem Zeytin AŞ, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunduğunu ve henüz onaylanmadığını bildirdi. Şirket başvuruya onay verilmesini takiben izahnamenin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanacağını duyurdu.

Şirket yaptığı açıklamada halka arzında, toplamda 120 milyon lotluk arz ve 20 milyon lotluk ek satış yapacağına işaret etti.

Halka arzın konsorsiyum liderinin Ak Yatırım olacağının bilgisi verilen açıklamada, payların yüzde 60’ının bireysel yatırımcıya arz edileceği ve halka açıklık oranınınsa yüzde 35 olacağı belirtildi.

Sabit fiyat üzerinden yapılacak olan halka arzda, dağıtımın bireysel yatırımcıya eşit şekilde yapılacağı kaydedildi.

Cem Zeytin halka arzında T1-T2 bakiyesinin kullanılamayacağı aktarılırken, arz edilecek lotların yüzde 60’ına karşılık gelen 72 milyon lotun bireysel yatırımcıya 48 milyon lotunsa yurt içi kurumsal yatırımcıya tahsis edileceği eklendi.

GCM Yatırım Banner

Halka arzın 2023 yılının ikinci yarısında tamamlanması öngörülürken, hisse kodu henüz belli olmayan şirketin Yıldız Pazar’da işlem göreceği kaydedildi.

Cem Zeytin Hakkında

1930 yılında Ankara’da kurulan Cem Zeytin AŞ, yurt içinde ve dışında geniş bir pazar payına sahip. Şirket açıklamasında, faaliyetlerine salamura siyah ve yeşil zeytin imalatı olmak üzere zeytin depolama, işleme ve paketleme ile yıllık 25 bin ton üretim kapasitesine sahip olduğunu ifade etti.

ISO 9001:2015 ve FSSC 22000 kalite yönetim sistemi belgelerine sahip olduğunu bildiren Cem Zeytin, tüm üretim süreçlerinde müşteri memnuniyeti odaklı yüksek kalite ve kesintisiz olarak sürdürdüğünü vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.