Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çelik ve Geometrik Tasarımıyla Dikkat Çeken Lüks Malikane: “Kloof Road House”

Çelik malzeme kullanılarak inşa edilen mimari harikası evlere bir tanesi daha katıldı. İşte Kloof Road House isimli evin muhteşem özellikleri:
Çelik ve Geometrik Tasarımıyla Dikkat Çeken Lüks Malikane: “Kloof Road House”
Son Güncelleme: 
Yorum

Yaratıcılıkta sınır tanınmayan teknoloji, her gün karşımıza yeni bir tasarım çıkarıyor ve bu modeller bizi her defasında şaşırtmayı başarıyor. Artık başımızı soktuğumuz sıradan çatılar dahi farklı mimari özellikleriyle oldukça özel bir sanat eserine dönüştürülüyor. Çünkü evin tanımı eskiye nazaran o kadar çok değişti ki… İnsanların talepleri de buna doğru orantılı olarak farklılaştı. Önceden bir ev yaptırmak istediğinizde evin belirgin özelliklerini belirtiyor ve inşaatın bitmesini bekliyordunuz. İş bittiği zaman da tam hayal ettiğiniz gibi bir eve sahip oluyordunuz. Ama artık öyle mi?

Günümüzde evlere yalnızca başımızı sokabileceğiniz bir çatı olarak değil de her yönüyle bizi tatmin edecek, tarzıyla bizi yansıtacak yaşam alanları olarak bakıyoruz. Tabi ki bu saydıklarım, başarılı ve yetenekli mimarlar sayesinde oluyor. Tıpkı birazdan göreceğiniz bu etkileyici tasarım gibi. Nico Van Der Meulen isimli mimarlık firması, 1984 yılından bu yana kendi alanında hizmet vermiş ve şimdiye kadar sayısız tasarıma imzasını atmış başarılı bir kuruluş. Firmanın son şaheseriyse gerçekten bir başyapıt. Kloof Road House olarak isimlendiren malikanede en belirgin özellik, yapı malzemesinde kullanılan çelik. Büyük yapıların iskeletinde kullanılan bu metal, inşa sürecinde çevresine verdiği kötü görüntüsüyle bilinir. Ama Nico Van Der Meulen isimli mimarlık firması bu durumu çoktan aşmış! Şimdi dilerseniz bu etkileyici malikaneye biraz daha yaklaşalım ve özelliklerine şöyle bir göz atalım.

İşte karşınızda çelik tasarımıyla dikkat çeken gösterişli malikane:

Nico Van Der Meulen Mimarlık Firmasının İmzasıyla “Kloof Road House”

Nico Van Der Meulen Mimarlık Firmasının İmzasıyla “Kloof Road House” BahçeKloof Road House, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük şehri Johannesburg’da inşa edilmiş. Bu tasarımın özelliklerine baktığımızda en dikkat çekici niteliğinin yapı malzemeleri olduğunu görüyoruz. Çünkü tasarımda kullanılan temel materyaller; çelik, beton ve camdan oluşuyor. Kloof Road House, bu özelliğiyle gerçekten modern bir yapı olarak gösterilmeyi hak ediyor. Öte yandan, simetrik kutuları üst üste koymuşsunuz gibi duran çağdaş tasarım, siyah tonlarının ağırlıklı olarak kullanılmasıyla da oldukça şık görünüyor. Buna ek olarak, dış tasarımın yanı sıra evin iç tasarımında da siyahın ağırlığının mükemmel bir biçimde kullanılmış olması gözden kaçmıyor.

Nico Van Der Meulen Mimarlık Firmasının İmzasıyla “Kloof Road House” Salon2 katlı olarak karşımıza çıkan modern malikanenin alt katında; ebeveyn yatak odası, geniş bir salon, banyo ve büyük bir veranda bulunuyor. Üst katta ise misafir ve çocuk yatak odası olduğunu görüyoruz. Tabi odaların her birinin, etkileyici manzarayı sunan verandalara sahip olduğunu da ekleyeyim. Tüm özelliklerinin yanı sıra, bu malikanede hem çocuk hem de büyüklerin vakit geçirebileceği bir oyun odasına da yer verilmiş. Şık mobilyalar ve aksesuarlarla dizayn edilen ev, zenginliğin ihtişamını sunarken; sadeliğin güzelliğini de sahiplerine tüm detaylarıyla sergiliyor.

Nico Van Der Meulen Mimarlık Firmasının İmzasıyla “Kloof Road House” Yatak OdasıMalikaneden dışarıya çıktığınızda sizi ilk olarak büyük ve yemyeşil bir bahçe karşılıyor. Bu özelliği, büyük bir havuzu olan Kloof Road House’yi tam bir aile evine dönüştürüyor. Ayrıca bu kusursuz tasarım, tüm özelliklerine ek olarak doğa dostu olma özelliğiyle de takdiri hak ediyor. Zira Kloof Road House’nin tasarımında güneş panellerinin yanı sıra, su bazlı yerden ısıtma sistemi de kullanılmış. Sonuçta bu malikane, çoğu kişinin hayallerini süsleyecek kadar etkileyici özelliklere sahip bir ev olarak karşımıza çıkıyor.

Ne dersiniz, Kloof Road House dediğim kadar varmış değil mi? Özellikle ülkemizde bulunan aktif fay hatları, bu evi bizler için daha özel yapabilir. Hem bu durum için çok sevdiğimiz lüks unsurlardan vazgeçmek zorunda kalmıyoruz… Peki, merak ediyorum doğrusu; siz bu etkileyici tasarımı beğendiniz mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu