Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çelebi Hava Servisi Kâr Dağıtımı Yapılmamasını Konusunu Tartışacak

Çelebi Hava Servisi, 2020 hesap dönemine ilişkin kâr dağıtımı yapılmaması konusunu Olağan Genel Kurul'un onayına sunacağına oybirliğiyle karar verdi.
Çelebi Hava Servisi Kâr Dağıtımı Yapılmamasını Konusunu Tartışacak

Çelebi Hava Servisi A.Ş. (Çelebi) bugün 2020 yılı için kâr dağıtımı konusunda bildirimde bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, zarar nedeniyle böyle bir karar verildiğini ve Olağan Genel Kurul’un onayına sunulacağını açıkladı.

Çelebi KAP’a yaptığı bildirimde, 31.12.2020 tarihi itibarıyla yasal kayıtlar esas alınarak hazırlanan finansal tablolarında vergi ve yasal yükümlülükler tenzil edildikten sonra oluşan net dönem zararının 157.612.989,62 lira olduğunu açıkladı.

Açıklamanın devamında, “31.12.2020 tarihi itibariyle, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (“SPK”) II-14.1 sayılı “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği” uyarınca, Türkiye Muhasebe Standartları/Türkiye Finansal Raporlama Standartları (“TMS/TFRS”) ve SPK tarafından belirlenen formatlarla uyumlu olarak hazırlanmış, bağımsız denetim şirketinin incelemesinden geçmiş Şirketimiz konsolide finansal tablolarında vergi ve yasal yükümlülükler tenzil edildikten sonra oluşan net dönem zararı tutarı 169.179.611 TL’dir.” ifadelerine yer verdi.

Bu kapsamda ilgili hesap döneminde kâr dağıtımı yapılmaması konusunun 15 Nisan 2021’de Olağan Genel Kurul’un onayına sunulacağına oybirliğiyle karar verildiğini söyledi.

Açıklamanın geldiği sırada Çelebi hisseleri (CLEBI) 297,8 liraya kadar yükselirken, TSİ 14.52 sularında %7,10 yükselişle 291,10 liradan işlem görmeye başladı.
Çelebi Hisseleri %7,10 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler,dünkü işlemleri devre kesici ile 271,8 liradan sonlandırdı. Bugüne ise 270,8 liradan başlayan hisseler, açılışın ardından 245,4 liraya kadar geriledi. Buradan güçlü yükseliş kaydeden hisseler, TSİ 14:35 sularında 297,8 liraya kadar yükseldi.

Hisselerin dün yaşadığı düşüş nedeniyle haftalık fiyat performansı %5,35 oranında aşağı yönü gösteriyor. Aylık bazda %69,88 oranında değer kazanan hisseler, yıllık bazda %534,49 yükseldi.

Çelebi hisselerinin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 301,13 lirada ilk direnç seviyesi bulunurken, bir düşüş eğiliminde ilk olarak 258,73 lira takip edilecek.

Çelebi Hava Servisi bir önceki KAP bildiriminde ise bağımsız denetim kuruluşunun DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş (Deloitte) olarak belirlendiğini söylemişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum