Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çelebi Hava’ya 350 Milyon Liralık Teşvik Belgesi

Sanayi Bakanlığı, Çelebi Hava’nın yatırım teşvik belgesi başvurusunu onayladı. Şirket hisseleri bu gelişmeden destek buldu.
Çelebi Hava’ya 350 Milyon Liralık Teşvik Belgesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çelebi Hava Servisi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı bildirimde, yatırım teşvik belgesinin onaylanmasına dair açıklama yaptı. Şirketin T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne yapılan 350 milyon TL tutarındaki yatırım teşvik belgesi başvurusu onaylandı.

Çelebi Hava’nın Türkiye’de faaliyet gösterdiği havalimanlarında yapacağı makine ve teçhizat yatırımlarında kullanacağı belirtilirken, ilgili mevzuatlar doğrultusunda yatırım teşvik belgelerinin düzenlendiği bildirildi.

Çelebi Hisseleri Bu Yıl Yüzde 300’den Fazla Kazandırdı

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bakanlığın, yatırım teşvik belgesi başvurusunu onaylanması hisseler üzerinde anlık olarak pozitif etki yarattı. Saat 14.30’da yüzde 0,71 artıda 734,1 liradan işlem gören Çelebi Hava Servisi (CLEBI) hisseleri güne yatay başladı.

Pazartesi günü 729,9 liralık kapanışın ardından, haftanın ikinci işlem gününe 729,2 seviyesinden başladı. Tüm piyasalarda hissedilen satış dalgasına kapılarak, saat 10.05’te 710 liraya kadar indi.

Seansın en düşük seviyesi olan bu fiyatın ardından toparlanmaya geçti. Saat 13.45 sularında gelen KAP duyurusunun ardından yükselişini hızlandırarak 745’e kadar tırmandı.

GCM Yatırım Banner

Çelebi, bu yıl borsada en çok kazandıran şirketler arasında yer alıyor. Bir yıllık getirisi yüzde 320’yi geçen hisselerde, aylık kazanç yüzde 14’ü aşmış durumda.

2022 yılına 191 liradan giriş yaptı. Temmuz ayına kadar sakin bir yükseliş gösterdi. Bu aydan sonra yukarı yönlü hareketini hızlandırdı. 19 Aralık’ta 774’ü aşarak tüm zamanların zirvesine ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın