Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ÇED Süreci Başlayan Gen İlaç Hisseleri 7 Haftanın Yükseğinde

Gen İlaç, şirketin üretim tesislerinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci hakkında açıklama yaptı.
ÇED Süreci Başlayan Gen İlaç Hisseleri 7 Haftanın Yükseğinde
Son Güncelleme: 
Yorum

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) üretim tesislerinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci hakkında açıklama yaptı.

Gen İlaç, ilgili ilanının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayımlandığını duyurdu.

Dün en son 13,28 Türk lirasında kapanış yapan Gen İlaç hisseleri (GENIL) 25 Kasım seansına 13,35 TL ile artıda başladı.
Gen İlaç Hisseleri 7 Hafta Yükseğinde
KAYNAK: Investing

Açılışın ardından dalgalı bir performans sergilerken KAP bildiriminin yapıldığı dakikalarda 13,89 Türk lirasına kadar çıktı. Yazım sırasında yüzde 4’e yakın artıda fiyatlanırken gün içi hareket aralığı 13,29 – 13,9 TL oldu. Gün içi yüksek seviyele Gen İlaç hisselerinin 8 Ekim sonrası en yükseğini işaretledi.

KAP açıklamasına göre Ankara, Sincan’da bulunan ve Gen İlaç tarafından yapılması planlanan Farmasötik Müstahzarlar Üretimi Alan ve Kapasite Artışı (Tablet ve film (16.700.000 kutu), Sert jelatin kapsül (4.080.000 kutu), Steril likid flakon (38.250.000 kutu), Steril liyofilize flakon (100.000.000 kutu), Şırınga/Kartuş (24.480.000 kutu), Steril ampul (25.000.000 kutu)) projesi ile ilgili olarak ANKARA Valiliğine sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 16. maddesi doğrultusunda incelendiği belirtildi.

Projeye ilişkin ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) süreci başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu