Yatırım yapmaya başla!

CBYG’nin Virgin Money’i Satın Alması 1500 Kişiyi İşsiz Bırakacak!

Birleşik Krallık merkezli bankacılık şirketi CYBG, Virgin Money’i satın aldığını duyurdu. Ancak birleşmenin olası sonuçları dikkat çekti...
CBYG’nin Virgin Money’i Satın Alması 1500 Kişiyi İşsiz Bırakacak!

İngiliz bankacılık şirketi Clydesdale and Yorkshire Bank Group (CBYG), bugünkü duyurusunda Virgin Money’i satın aldığını açıkladı. 1.7 milyar pound (2.25 milyar dolar) değerindeki anlaşma sonucunda ortaya çıkacak şirketin (6 milyon müşteriye ve 9.500 çalışana sahip), Birleşik Krallık’ın en büyük bankaları arasına girecek olması dikkat çekti.

Anlaşmaya göre CYBG’nin Virgin Money hisseleri için hisse başına, Cuma günkü 306 poundluk kapanış fiyatı baz alınarak 1.2125 yeni şirket hissesi vereceği belirtildi. Ayrıca Virgin Money hissedarlarının ortaya çıkacak şirketin yaklaşık % 38’ine sahip olacağı kaydedildi.

CYBG’nin başkanı Jim Pettigrew’in, CEO David Duffy’nin ve finans direktörü Ian Smith’in, komine grupta rollerini koruyacakları aktarıldı.

CBYG -  Virgin Money Anlaşması Virgin Money CEO’su Jayne-Anne Ghadia’nın ise belirsiz bir süre boyunca David Duffy’nin üst düzey danışmanlığını yapacağı söylendi. Diğer taraftan; toplam 70 milyar pound kredi hacmi olacağı belirtilen yeni banka grubunun 2021’e kadar 120 milyon pound tasarruf etmeyi planladığı duyuruldu.

Bu noktada; The Guardian tasarruf planı neticesinde personelin % 16’sının işten çıkartılacağını, bazı şubelerin de kapatılacağını yazdı.

CYBG Virgin Money Satın Aldı Ancak CYBG, kombine grubun 250 şubesinden kaç tanesinin kapatılacağını söylemek istemedi. Tasarruf planı dahilinde, Virgin Money’nin Newcastle, Gosforth’daki merkez ofisinin en az 3 yıl daha faaliyet göstereceği bilgileri paylaşıldı.

CYBG CEO’su David Duffy anlaşmaya ilgili “bu, CYBG ve Virgin Money için tarihi bir gün” ifadelerini kullandı.

CYBG CEO’su David Duffy Açıklaması Şirketin % 35’lik hissesini elinde tutan Richard Branson tarafından kurulan Virgin Money ile CYBG’nin birleşmesinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Sonuçta Birleşik Krallık’ın altıncı en büyük bankası haline gelen kombine grubun, 1500 kişiyi işsiz bırakacak olması anlaşmanın en çok dikkat çeken tarafı oldu.

Bunun yanında 1500 çalışanın çoğunluğunu üst düzey yönetim görevlilerinin oluşturması da ilgi uyandırdı. Fakat CYBG’nin finans direktörü Ian Smith, yeni bankanın daha büyük değil, teknoloji ve müşteri tabanındaki artış ile daha iyi olacağını vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum