Yatırım yapmaya başla!

Skandal Suçlamalarla CBS’den Kovulan Les Moonves Kendi Şirketini Kurdu

Aralık ayında CBS'den kovulan Les Moonves, kendi şirketini kurdu. Detaylar aşağıda;
Skandal Suçlamalarla CBS’den Kovulan Les Moonves Kendi Şirketini Kurdu

Les Moonves geçen Aralık ayında CBS’deki pozisyonundan kovulduktan ve gündeme bomba gibi düşen taciz suçlamalarıyla karalandıktan sonra sektöre geri dönüyor. New York Times’a göre Les Moonves’in Los Angeles’da Moon Rise Unlimited isimli yeni bir şirket kurduğu söylendi.

Şirketin 30 Ekim’de tescil edildiği ve eğlence hizmetleri odaklı bir limitet şirket olarak tanımlandığı kaydedildi. Moonves’in yönetici olarak atandığı fakat bu ayrıntının ayrı bir dosyada listelendiği de verilen bilgiler arasındaydı. Tüm bunların yanında Moonves’in aynı isimle tamamlayıcı bir çift girişim kurduğu da aktarıldı.

Buna göre Moonves, streaming hizmetleri ve dağıtımı planlayan Moon Rise Technologies ile film ve televizyon prodüksiyonu hizmeti planlayan Moon Rise Productions isimli iki ilgili şirket kurmuştu.

CBS’den Kovulan Les Moonves Kendi Şirketini KurduMoonves geçen Eylül’de konumundan istifa etse de CBS ünlü yöneticiyi ancak New Yorker ve New York Times gazeteleri bir düzine kadının ayrıntılı suçlamalarını içen açıklamalarını rapor ettikten sonra resmen kovmuştu. O zaman şirket Moonves’ i kovma sebebini; “kasıtlı ve maddi kötüye kullanma, şirket politikalarının ve iş sözleşmesinin ihlali” olarak açıklamış, Moonves’i 120 milyon dolarlık kıdem tazminatı paketinden mahrum bırakacağını duyurmuştu.

Yine de şirketin sözleşme hükmü nedeniyle eski başkanının şirketle olan anlaşmazlığındaki yasal faturalarını ödemek zorunda kaldığı da biliniyordu.

Les Moonves Kendi Şirketini KurduTimes’a göre CBS şu anda Moonves’in yeni ofisindeki kira faturasını da ödüyordu çünkü Eylül’deki çıkış anlaşması CBS’nin şirket onu kovsa bile Moonves’e ofis hizmetleri için bir yıldan az olmamak kaydıyla ödeme yapmasını gerektiriyordu.

Moonves ise iddiaları reddetmiş ve tazminatını CBS’den alabilmek için daha fazla yasal işlem başlatmıştı. Nihayetinde eğlence dünyasının en güçlü isimlerinden biri olan fakat taciz suçlamalarıyla saygınlığı tamamen yok olan Les Moonves’in yeni şirket kurması fazlasıyla dikkat çekti. Kaynakların konuyla alakalı olarak ulaştıkları CBS ise Moonves hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum