Yatırım yapmaya başla!

CBS Eski CEO’su Les Moonves 120 Milyon Dolarlık Kıdem Tazminatını Alamayacak

CBS’nin eski CEO’su Les Moonves’in 120 milyon dolarlık kıdem tazminatını almayacağı açıklandı. İşte detaylar;
CBS Eski CEO’su Les Moonves 120 Milyon Dolarlık Kıdem Tazminatını Alamayacak

New York genel merkezli televizyon ve radyo kuruluşu CBS, şirket CEO’su Les Moonves’in adıyla bir kez daha manşetlere taşındı. Buna göre pek çok kadının taciz iddiaları sonrasında Eylül ayında istifa eden Les Moonves’in 120 milyon dolarlık kıdem tazminatını almayacağı söylendi.

CBS’den yapılan açıklamada Les Moonves’in sözleşme kurallarını ihlal ettiği ve şirketin konuyla ilgili soruşturmasında iş birliğine kasıtlı olarak yanaşmadığı, bu nedenle de 120 milyon dolarlık kıdem tazminatını alamayacağı belirtildi. New York Times da Pazartesi akşamı CBS yönetim kurulu tarafından yapılan duyurunun şaşırtıcı olmadığını ve Moonves’in kıdem tazminatı almamasının doğru bir karar olduğunu yazdı.

Haberlerin ardından yıl başından bu yana yüzde 20 civarında düşüş gösteren CBS hisselerinde hafif bir yükseliş kaydedildi.

CBS Les Moonves Kıdem Tazminatı Açıklaması CBS yönetim kurulu için hazırlanan raporun bir tasvirinde Moonves’in kanıtları yok ettiği ve araştırmacıları yanlış yönlendirdiği iddialarına yer verildi. Avukatların da Moonves’i cinsel taciz iddialarıyla ilgili suiistimalin boyutunu indirgediği, ayrıca kaçamak ve güvenilmez bulduğu bildirildi.

Moonves’in avukatı Andrew Levander ise Times’a verdiği röportajda müvekkilinin araştırmacılar ile kapsamlı ve eksiksiz bir şekilde iş birliği yaptığını aktardı.

Les Moonves 120 Milyon Dolarlık Kıdem Tazminatını AlamayacakAncak CBS’nin eski CEO’sunun kararla ilgili hukuki yollara başvurup başvurmayacağı konusunda bilgi verilmedi. Tüm bunların yanında, aktivist grupların CBS CEO’suna 120 milyon dolarlık kıdem tazminatı ödenmeyeceği kararına verdikleri tepkiler de gözden kaçmadı.

ABD’deki en büyük feminist örgüt olan National Organization for Women Twitter’dan; “CBS çağrımızı duydu. Moonves için altın paraşüt yok” ifadeleriyle paylaşım yaptı. Nitekim grup geçtiğimiz hafta CBS’nin yıllık hissedarlar toplantısı sırasında Moonves’in kıdem tazminatını protesto etmişti.

Nihayetinde taciz skandalıyla tüm dünyada yankı uyandıran Les Moonves’e kıdem tazminatı ödenmeyecek olması, neredeyse herkesi sevindirdi denilebilir. İlgili haberlerde ayrıca CBS’nin iş yerini geliştirmek için sağlam adımlar atmaya başladığını duyurduğu bilgilerine yer verildi. ABD’li şirketin bu kapsamda yeni pozisyonlar açtığı ve iş yeri kültürünün saygınlığını, şeffaflığını, itibarını geliştirmek için uğraştığı aktarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum