Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Cayenne, Bentayga ve G63 Arasında Geçen Heyecanlı Halat Çekme Yarışı!Cayenne, Bentayga ve G63 Arasında Geçen Heyecanlı Halat Çekme Yarışı!

SUV’lar arazilerde düşünülse de artık onların yeni mekanı asfaltlar oldu. Yetenekleri ve konforları tartışılmaz bu gibi araçların çoğu kişinin aklına engebeli yollarda macera yaşamak gelmez. Carwow klasik hız yarışlarının yerine Bentayga, Cayenne ve Mercedes G -Wagon arasında çok zevkli bir yarış düzenlemiş.

Birbirlerine halatla bağlanan dünyanın en iyi SUV’ları, dubayı geçmeye çalışıyor. Ortamdaki açığa çıkan gücü tahmin etmek zor. İlk olarak çim zemine AMG G63 ile Porsche Cayenne Turbo çıkıyor. Ortamda 1.135 beygir olsa da sonraki etap için daha fazlası var.

İki Alman SUV’unda taşıdığı motor hacmi 4.0L. Güçler G63-585 ps, Cayenne Turbo-530 ps şeklinde bölüşülüyor. Ne var ki ikonik G Serisi’nin arazi yetenekleri ve zeminde tutunma kabiliyeti daha fazla. Bunu da Cayenne’yi zorlanmadan alıp götürmesinden anlayabiliriz.

Mercedes ikinci yarışına Bentley Bentayga’yı davet ediyor. İngiliz model motor konusunda daha iddalı çünkü 6.0L W12 TSI‘ın 635 beygiri G için zorlayıcı olabilir.

Halata 900 nm tork ile asılan Bentayga bir süre G63’ü zorluyor ve kendi sahasına doğru ilerletiyor. Dediğimiz gibi Mercedes, G için çok özel bir araç ve onu her yol şartı için hazırladı. 4.0L V8’i ile biraz pay veren G, bir anda şaha kalkarak Bentley’i süreklemeye başlıyor.

Yarış esnasında halat kopuyor. Bir anda Bentayga’nın yendiğini düşünsek de yukarıdan yapılan çekimde dubaya Mercedes’in daha uzak olduğunu gördük. Bentley için hükmen yenildi diyemesek de bizim gözümüzde yenildi. Şu anlıyoruz ki kocam hacimli W12’de olsa özel yeteneği yoksa o araç yenilmeye mahkum.

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur