Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çavuşoğlu: ABD’nin İki Yüzlülüğünü Vurguluyoruz!

Bakan Çavuşoğlu, saldırının gerçekleştiği noktaya giderek gazetecilere açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu ABD’yi eleştirdi ve terörle mücadele vurgusu yaptı.
Çavuşoğlu: ABD’nin İki Yüzlülüğünü Vurguluyoruz!
HABER GİRİŞ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstiklal Caddesi’nde terör saldırısının gerçekleştiği yere giderek basın açıklaması yaptı. Çavuşoğlu, saldırı haberi alınır alınmaz yetkililerin ve güvenlik güçlerinin saldırıyı gerçekleştiren ve arkasında olan kişilerle ilgili çalışmayı hızlıca yaptığını belirtti. Teröristin tespit edilerek gözaltına alındığını aktardı.

Bakan, bu saldırının hesabının sorulacağını, diğer taraftan yurt içi ve yurt dışı bağlantılarla ilgili çalışmaların titizlikle yapıldığını vurguladı. Saldırıyla ilgili çalışmalar devam ederken terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini ifade etti.

Türkiye’nin 40 yıldır farklı terör örgütlerinden çok çektiğini söyleyen Çavuşoğlu, halkın ve özellikle esnafın dirayetinin en büyük güç olduğunu vurguladı. Saldırının gerçekleştiği noktaya giderek esnafla olan dayanışmayı göstermek istediklerini dile getirdi.

Kısa süre içinde yetkililerin aldığı tedbirlerle hayatın normale döndüğünü paylaştı. Bölgede çok sayıda turist gördüğünü, terör saldırısının farklı hedefleri olduğunu sözlerine ekledi. Terör örgütlerinin hiçbir hedeflerine ulaşamayacaklarını gördüğünü, bölgeyi temizleyeceklerini hatırlattı.

ABD’de Türkiye’de gerçekleşen saldırıyla ilgili “Turizm” vurgusu yapılan bir manşet gördüğünü, terörle mücadele konusunda ABD’nin iki yüzlülüğünü ve çifte standardını her vesileyle vurguladıklarını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Sonuç olarak yapılan haberlerle “Türkiye’ye gitmeyin” algısının oluşturulmaya çalıştığını, bu anlamda terör güçlerinin ve destekleyenlerin hedeflerine ulaşamadıklarını belirtti. İnsan hakları vurgusu yapan basın yayın organlarının bu saldırıya turizm açısından bakmasının ibretlik olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, “Onlar terör örgütlerini desteklemeye, silah vermeye devam etsinler. Biz onların tepelerine binmeye devam edeceğiz. Hiçbir şey bizi yıldıramaz. Türkiye yüzyılı, Türk baharı başlamıştır.” dedi. Geriye adım atmayacaklarını, tam tersine hedeflere ulaşmak için daha da ileriye gideceklerini ve daha çok çalışacaklarını kaydetti.

Son olarak “Askeri operasyonlarımız asla bitmez” diyen Bakan, teröristleri avlamaya devam ettiklerini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.