Yatırım yapmaya başla!

Cathay Pacific, Ne Ticaret Savaşından Ne de Artan Petrol Fiyatlarından Etkileniyor!

Hong Kong merkezli ulusal havayolu şirketi Cathay Pacific’in CEO’su Rupert Hogg, şirketin planlarına ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…
Cathay Pacific, Ne Ticaret Savaşından Ne de Artan Petrol Fiyatlarından Etkileniyor!

Hong Kong merkezli hava taşımacılığı devi Cathay Pacific’in CEO’su Rupert Hogg, artan yakıt fiyatlarının ve ticaret savaşı riskinin şirketin 3 yıllık stratejisini etkilemediğini söyledi. Cathay Pacific’in 2019 yılında kar elde etme yolunda ilerlediğini belirten, bugün yaptığı açıklamada şirketin kayıplarını telafi etmeye çok yakın olduğunu dile getirdi.

1946 yılından bu yana faaliyet gösteren köklü havacılık şirketinin 2016’da başlayan zarar döngüsünü bitirmeye kararlı olan Hogg, ticaret savaşıyla ilgili olarak çekincelerinin bulunmadığını ifade etti. İlaveten; yüksek yakıt fiyatlarının da planlarını etkilemediğini kaydetti.

Hong Kong merkezli havacılık şirketi, maliyetleri düşük tutmak ve geliri artırmak için uyguladığı üç yıllık planın ortasında diyerek başlayalım.

Cathay Pacific Ceo Açıklamaları Bu planın şirketin rekabet gücünü artıracağını ve önümüzdeki yıl karlılığa geri dönmesini sağlayacağını söyleyen CEO, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) Sydney’deki yıllık toplantısında konuştu. Ancak şirket CEO’su, Cathay Pacific’in 2019’da karlılığa geri dönme yolunda ilerlediğini vurgulasa da gelecekle ilgili kesin bir tahminde bulunamayacağını söylemeden de edemedi.

Ham Petrol Fiyatlarını Öğrenmek için Tıklayın!

Öte yandan; hava yolu endüstrisi için kötü olan petrol fiyatlarındaki yükselişin ve küresel ticarette artan korumacılığın, şirketin stratejisini tehdit etmediğini söyledi.

Cathay Pacific Ceo'su Rupert HoggBunun nedeni olarak da Cathay Pacific’in bünyesinde birçok genç uçak bulundurmasını gösterdi. Çünkü şirketin ortalama uçak yaşının 5.5 olduğunu ve filonun daha yaşlı hava araçları kadar yakıt tüketmediğini dile getirdi. Keza bu durumu “özetle bunun anlamı, yakıt fiyatlarındaki artışa rağmen bizim yakıt tüketimimiz artmıyor çünkü genç bir filo kullanıyoruz” sözleriyle anlattı.

ABD – Çin ticaret savaşına da değinen Hogg, bunun kargo işine zarar verebileceğini kabul ettiğini ancak şimdiye kadar böyle bir düşüş gözlemlemediklerini aktardı.

Cathay Pacific Ceo'su Rupert Hogg ABD Çin Ticaret Savaşı Açıklamaları Cathay Pacific’in tüketici elektroniği taşıdığını ve bunun insanların satın almak istediği şeylerden oluştuğunu belirten Hogg, dolayısıyla ticaret savaşından çok fazla etkilenmeyeceklerini iddia etti. Yeri gelmişken; Cathay Pacific’in geçtiğimiz günlerde blockchain tabanlı bir ödül sistemi üzerinde çalıştığını da belirtelim.

Buna göre şirket, hem müşterilere hem de iş ortaklarına kazanılan promosyonları eş zamanlı olarak dağıtabilmek için çalışmaya başladığını açıklamıştı. Ve Cathay Pacific’in bu hamlesinin şirketin en büyük rakiplerinden Singapur Airlines’ın blockchain girişimine bir yanıt olduğu söylenmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum