Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CATES Halka Arzı Borsada 7 Endeks için Geri Sayıyor

Borsada yarın işleme başlayacak olan Çates Elektrik Üretim bugün KAP üzerinden endeks değişiklikleri hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde;
CATES Halka Arzı Borsada 7 Endeks için Geri Sayıyor
HABER GİRİŞ

Borsada bu hafta işleme başlayacak olan Çates Elektrik Üretim A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden endeks şirketlerinde değişikliğine yönelik bildiri yayımladı. 7 Aralık 2023’te (Yarın) işlem görmeye başlayacak olan şirket, borsada 7 endekse dahil olacağını açıkladı.

Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da CATES koduyla Perşembe günü işleme başlayacak olan şirket, pay başına 57,15 liradan halka arz edildi.

30 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında talep toplama sürecini tamamlayan CATES’in halka arz büyüklüğü 1.888.807.500 lira olarak gerçekleşmişti.

Perşembe gününden itibaren şirket BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Hizmetler ve BIST Elektrik olmak üzere toplamda 7 endekste borsada işleme başlayacak.

CATES Halka Arzı KAP Bildirisi
KAYNAK: KAP

Endekslerin hesaplanmasında şirket paylarının sayısının 165.200.000, fiili dolaşımdaki pay oranınınsa yüzde 20 olarak dikkate alınacağı vurgulandı.

Şimdi Kayıt Olun

Halka arz sürecini İnfo Yatırım aracılığıyla sürdüren Çates Elektrik hisselerini, kişi başı 7 ila 8 lot olarak dağıttı. CATES’in halka açıklık oranı ise yüzde 20 olarak belirlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın