Yatırım yapmaya başla!

Castagna Milano’dan Audi A8 için W12 Motorlu Bir Allroad!

İtalyan Castagna Milano, Audi A8'den süper bir W12 Avant ortaya çıkartmış...
Castagna Milano’dan Audi A8 için W12 Motorlu Bir Allroad!

Otomobiller adına yaptığı özel projelerle adını duyuran Castagna Milano‘dan dünyada olmayan bir modelin ortaya çıkarılışına bakıyoruz. İşi iyi yapmanın ardından, adınızdan da söz ettirmek istiyorsanız, düşünülmeyeni insanlara sunmak gerekir. 4. nesliyle yollara çıkan A8‘in bir önceki nesli üzerinden dikkat çekici çizimler yapılmış.

Normalde Audi’nin ünlü Allroad grubu içerisinde A8’e yer verilmez. Amiral gemi, ağırlığı ve duruşuyla sportif amaçlı faaliyetlerde bu zamana kadar düşünülmedi. Castagna Milano A8’i kaputun altını komple kaplayan bir W12 motorlu wagon olarak hayal etmiş ve çok da güzel olmuş.

Audi A8’in 3. jenerasyonuyla çalışan tasarımcı, akılda kalacak stil çalışmaları yapmış.

Quattro’nun en iri modeli olacak bu yapıyı Audi değerlendirmeli. En azından yeni kasada. Geleneklere uygun olarak giden parçalarda çamurluklara plastik kemerler verilmiş. Daha kalın tekerleklerde tamamlanan A8 Allroad’ın dış gövdesi alüminyum ve karbon fiberden yapılmış. Bu yorumu da siyah tavandan yola çıkarak söyledik.

Arkadan bakıldığında W12 rozeti her şeyi açıklıyor.

Q7 ve Q8‘in ardından A8 için düşünülecek bir arazi taşıtı tipi fazla olabilir. Bir önceki neslin uzatılan kupa yapısı sonrasında “Amiral Wagon” ismi gayet uygun oluyor. Castagna Milano aslında böyle bir araç tipinin daha öncesinde düşünüldüğünü söylüyor. 2001 yılında ortaya çıkartılan Audi Avantissimo Concept‘in en unutulmaz çalışmalardan biri olarak nitelendiriliyor.

A8 Avant veya A8 Allroad Quattro fikri markanın ilgilenmediği bir şey olsa da F segmentine oldukça yakışacaktır. Standart ve hafif arazi sürüşlerinin en iyi 4×4 yapısı olarak bilenen Quattro ssitemi, V12’den gelen gücü aslında önceden Q7 ile yola aktarmıştı.

Kocaman bir 6.0L dizelde üretilen 500 ps güç ve 1000 nm tork sayesinde lüks SUV 5.5 saniyede 100 km’ye kaldırılıyordu. Dizel de olsa bazen 100 lt’lik yakıt deposu yetersiz kalabilir! İtalyan tasarımcının Audi A8 üzerine yüklediği yeni karoser tipini bizler beğendik. Olmayan bir şeyi göstererek de merakımız giderilmiş oldu. Sizce Audi, A8’in Avant ve Allroad tiplerini üretmeli mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum