Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cash App Kullanıcıları Kripto Para ile Hediye Gönderebilecek

Cash App, 1 dolara kadar düşük transferlere izin verecek.
Cash App Kullanıcıları Kripto Para ile Hediye Gönderebilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Önceki adı Square olan dijital ödeme şirketi Block, Cash App kullanıcılarının tatil sezonunda arkadaşlarına ve ailelerine hem kripto hem de hisse senedi hediye edebileceklerini açıkladı.

Cash App aylık yaklaşık 40 milyon aktif kullanıcılarının, tıpkı nakit gönderdikleri gibi 1 dolarlık Bitcoin veya hisse senedi gönderebileceğini söyledi.

Ödeme firması, kullanıcıların üçüncü taraflara ödeme veya hediye olarak kripto göndermesine izin vererek, PayPal ve Coinbase platformlar arasında yerini alıyor.

BlockFi tarafından yapılan bir araştırma, birçok Amerikalı’nın bu tatil sezonunda Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi kripto para birimlerini hediye olarak kabul etmeye istekli olacağını ortaya koymuştu.

Anket katılımcıların çoğunluğunun kripto transfer etme becerisine sahip olmadığını göstermişti. Başka platformlar da kripto ile ödeme deneyimi üzerinde girişimlerde bulunuyor.

Fintech sağlayıcısı Unbanked, Amerika Birleşik Devletleri Deniz Piyadeleri tarafından yürütülen ve engelli çocuklara dağıtmak üzere oyuncaklar toplayan bir program olan Toys for Tots için kripto bağışlarını etkinleştireceğini duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%