Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Casa Emtia’da Şok İhtar! Eski Yöneticiler Ne Yaptı?

CASA bugün KAP üzerinden yaptığı açıklamayla şirketin daha önceki yöneticilerine noter ihtarı ve bilgi talebi gönderdiğini ortaya koydu. Detaylar haberin içerisinde;
Casa Emtia’da Şok İhtar! Eski Yöneticiler Ne Yaptı?
HABER GİRİŞ

Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi Ticaret A.Ş. (CASA) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin daha önceki yöneticilerine kendi dönemlerine ait bilgi talebi ve ihtar hakkında açıklama paylaşıldı.

Açıklamada şirketin yönetim kurulunun daha önceki yönetim kurulu üyelerine noter ihtarı çektiğine işaret edildi.

Casa yönetim kurulu bu kapsamda Özgün Gıda Asan. Ve Tic. A.Ş ile olan kat karşılığı sözleşmesi, Endeks Gayri Menkul A.Ş., MMC Gayrimenkul A.Ş., Altındağ Kombinaları A.Ş. gibi şirketlerle yapılan menkul kıymet tasarrufları ve tasarruf işlemleriyle ilgili bilgi talebinde bulunduğunu bildirdi.

Yönetim kurulu, söz konusu yöneticileri görev yaptıkları süre içinde yaptıkları bazı davranışlar sebebiyle şirkete olan sorumluluklarını yerine getirmeleri ve bilgi vermeleri için şirkete davet etti.

Eski yöneticilerin görev sürecinde yaptıkları tasarruflar nedeniyle herhangi bir açıklama yapmamaları, mal varlığında eksilme meydana gelmesi, halka açık şirketin denetimi ve sürdürülebilirliğinde meydana gelen büyük olumsuz durumlar sebebiyle çağırıldığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

İhtarnameyle Masum ÇEVİK, Ramazan DİKMEN, Hasan YALÇIN, İrfan YAZICI ve İsmail BAYSAL’ın 7 gün içerisinde belirtilen taleplere icabet etmeleri ve yönetimle bu konularda bilgi paylaşmaları istendi.

Konunun muhatapları olan kişilere noter vasıtasıyla noter ihtarlı davette bulunulduğu kaydedilerek, bu davetten ve bilgi vermekten kaçınmaları durumunda kendileri hakkında hukuki işlem ve sürecin başlatılacağına dikkat çekildi.

Tüm bunlara ek olarak söz konusu kişilere davetten ve bilgi vermekten kaçınmaları durumunda ilgili menkul ve gayrimenkullerle ilgili iptal ve üçüncü kişilere alacak davası açılacağının ihtar edildiği vurgulandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın