Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Casa Emtia Sermaye Artırımı Geliriyle 50 Adet Bayii Yatırımı Yapacak

Casa Emtia Petrol bedelli sermaye artırımından elde edilecek 47 milyon TL’yi hangi alanlarda kullanacağını açıkladı.
Casa Emtia Sermaye Artırımı Geliriyle 50 Adet Bayii Yatırımı Yapacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi Ticaret A.Ş. 5 Ağustos 2021 tarihinde yapılan toplantıda alınan yönetim kurulu kararlarını açıkladı. Oytun Pastırma (Yönetim Kurulu Başkanı), Mustafa Özcan Akkutlu, Mine Berra Doğaner ve Uğur Özkan’ın katıldığı toplantıda, sermaye artırımından elde edilecek fonun hangi alanlarda kullanılacağı ele alındı.

Şirket bedelli sermaye artırımından toplamda 47 milyon TL’lik gelir elde edecek.
Casa Emtia Petrol Sermaye Artırımından Elde Edilecek - Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapor
Kaynak: KAP

Bunun en yüksek payı 27 milyon 416 bin TL ile istasyonlara dönük stok tutma bütçesinde kullanılacak. İstasyon başına giydirme maliyeti 12 milyon 500 bin TL, istasyon başına bir adet tanker kredi maliyeti toplamı (tanesi 161 bin TL olmak üzere 44 adet) 7 milyon 84 bin TL olacak.

CASA OIL Marka Pazarlama Bütçesi için 4 milyon TL ayrılacak. Açıklamada CASA OIL’in bu lisans sayesinde yurt dışında ticaretini yaptığı ürünlerin, Türkiye için kar marjının artacağı belirtildi.

Ton başına 5-10 dolar olan kar marjının, 20-25 dolara çıkacağı söylendi.

Açıklamada; “İlaveten 50 adet perakende bayi noktasına kavuşacaktır ve bi perakende marka değeri oluşturmaya başlayacaktır. Ödenmiş sermayenin 100 milyon TL olması ile beraber CASA EMTİA sektörde konsolidasyon imkanlarına da kavuşacak ve halihazırda dağıtım potansiyeli olan firmalar ile birleşme imkanları yaratabilecektir.” denildi.

GCM Yatırım Banner

Günü %1,31 artıda geçiren şirket hisseleri (CASA), Ağustos ayını kayıpla bitirmeye hazırlanıyor. 109 liradan işleme tabi tutulan hisseler aylık bazda %8 değer kaybederken, yıllık olarak yatırımcısına %283 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın