Yatırım yapmaya başla!

Carrozzeria Castagna’nın Özel Dizayn Fiat 500’ü Satılıyor!

Carrozzeria Castagna'nın özel yapım Fiat 500'ü görünümde farklı olduğu kadar fiyatıyla da özel olduğunu vurguluyor.
Carrozzeria Castagna’nın Özel Dizayn Fiat 500’ü Satılıyor!

Classic Driver‘da dikkatimizi çok çeken bir Fiat 500 satışını sizlerle paylaşmak istedik. Aracın arka görünümden onun ilk başta Smart olduğunu zannettik. Dizayn şekli normalin çok ötesinde olan aracın 2008 model 500 Serisi olduğunu anlamamız çok sürmedi. Açık artırmaya çıkacak modifiyeli otomobil, Carrozzeria Castagna’nın garajında yapılmış.

Araç sahibinin koleksiyoncu olduğu söylendi. İyi bir fiyat etiketiyle satışa çıkan Fiat 500’ün özel ve başka bir koleksiyoncunun satın alması için neden aradık. Atelier Castagna’nın 500’ü modern yapının 003. olanıydı. Bir hayli ayrıcalıklıydı!

Fiat 500’ün ne kadar değiştiğine bakalım.

Aklımıza birden Bentley Continental’e yapılan GT Off Road görüntüsü geliyor. Bilindik tek kapılının arazi lastikleri ve donanımlarıyla muhteşem hale getirilmesine şahit olmuştuk. Robocop gibi bakan 500’ün de ondan kalır yanı yok.

Vücut geliştirme yapan mini Fiat’ın ızgaradan başlamak üzere, sis farlarını çevreleyen kare içerisine bir koruma kalkanı tarzında, karbon yapıda ek parça uygulaması gözüküyor.

Robo500’ün gövde renkleri yerinde ve dikkat çekici.

Öncesinde aracın tampon altından çamurluğa bağlanan parçaları off road tarzında. Jantlar koyu füme renginde. Long versiyon mu yoksa standart boyutları mı uzatılmış bir o kısmı çözmedik.

Tavanın, grinin birkaç tonu üzerinde sarı şekilde boyanması gayet havalı olmuş. Kupa kısmı karbon fiber eklemelerle düzeltilerek, spesik bir arka cam ortaya çıkartılmış.

Birazdan neden Fiat 500’ün bu kadar araziye yatkın durduğunu söyleyeceğiz.

Sarı-gri tonların açıkça belli olan arka kısımda, yine far maskelemesi dikkat çekiyor. Stop farlar siyah, plastik bir kalıp içerisinde. Wide-body biçimin yuvarlak gömme egzozlarla bütünleşmesine söz bulamıyoruz. Modifiye için vakit harcanmış.

Aracın kupası belirli seviyede havaya kaldırılmış.

Üzerinde dişli bir lastik grubu beklerdik yalnız gerek duyulmamış. Perçinli dodikler olmasa yüksek olduğu biraz daha belirgin olabilirdi. Süspansiyonlarla oynanmasıyla birlikte Fiat 500’e Panda 4X4‘ün çekiş sistemi aktarılmış. Evet 500, 4×4 bir model.

İç detayları resim olarak gösterilmese de açıklama olarak verilmiş.

Fiat 500, kokpit kısmında pahalı malzemeler kullanılmış. Kaplamaların çoğu deri ve Alacantra. Ve bunlar dış kısımda olduğu gibi farklı iki renkle parça kaplamaları gerçekleştirilmiş. Ahşap detaylandırma, doğal elyaf gibi bazı kısımlara özenli çalışmalar yapılmış.

Koleksiyon aracının 43.930 ile 48.435 dolar arasında satışı olacak. Ufak bir araştırmada 2008 model Fiat 500’ün ikinci eldeki değerine baktığımızda en fazla 7.500 dolar gibi rakamlara rastlıyoruz. Düşün ki bu model yaklaşık 6 katı kadar. Peki sizler garajınıza ender rastlanacak özel bir otomobil almak isteseydiniz Castagna’nın Fait 500’ünü alır mıydınız?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum