Yatırım yapmaya başla!

Hong Kong Lideri Carrie Lam: “İade Tasarısı Öldü”

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Baş Yöneticisi Carrie Lam, bugün düzenlenen bir basın konferansında iade tasarısının öldüğünü söyledi. Detaylar aşağıda;
Hong Kong Lideri Carrie Lam: “İade Tasarısı Öldü”

Hong Kong lideri Carrie Lam, bugünkü açıklamasında kentte devasa protestolara yol açan tartışmalı iade tasarısının öldüğünü söyledi. Haftalardır devam eden karmaşaya atıfta bulunan Carrie Lam, yasa tasarısını yeniden başlatma planının olmadığını yineledi.

Ayrıca tasarıyı değiştirme çalışmalarını, total başarısızlık ifadeleriyle nitelendirdi. Hong Kong’da yaşananlar için tam sorumluluk aldığını aktaran Carrie Lam, neredeyse hemen tasarı değişiklik uygulamalarına son verdiği ancak hala hükümetin samimiyetiyle ilgili şüpheler olduğunu vurguladı.

“Burada tekrar ediyorum, böyle bir plan yok, fatura öldü” diyen Lam, yine de tasarının resmi olarak iptal edilip edilmeyeceğine netlik getirmedi.

 Carrie Lam: “İade Tasarısı Öldü”“Bugün söylediklerim, daha önce söylediklerimden gerçekten farklı bir şey değil. Ama belki vatandaşların benden kesin bir söz duymaya ihtiyaçları vardır. Yani iade faturasının şimdi tabutun içinde olduğunu söylemek, fatura öldü demenin daha kesin yolu” dedi. Protestocuların büyük çoğunluğunun barışçıl davranışına işaret eden Lam, Hong Kong halkının kalitesiyle gurur duyduğunu da belirtti.

Bununla birlikte çok küçük bir azınlığın, olayları şiddet içeren eylemlere ve vandalizme başvurmak için kullandığını da ekledi.

 Carrie Lam Hong Kong Protesto Açıklama “Bu şiddet içeren eylemleri gördüğümüz için üzgünüz çünkü onlar, Hong Kong’daki hukukun üstünlüğünü baltalıyorlar” ifadelerini kullanan Lam, bu nedenle çok samimi bir ricada bulunduğunu anlatarak, eğer gelecekte Hong Kong’da herhangi biri farklı görüşlere sahip olursa bunu barışçıl ve düzenli bir şekilde ifade etmesini istedi.

İlaveten, gösteriler sırasında yasayı ihlal edenlerin soruşturma ve kovuşturmalarının sona erdirilmesine ilişkin af çağrılarının kabul edilemez olduğunu da açıkladı. Bağımsız bir çalışmanın, gösteriler sırasındaki polis davranışını inceleyeceği bilgisini de veren Lam, mevcut durumu iyileştirmek için halktan biraz zaman istedi. Daha önceki suçlunun iadesi tasarısının askıya alınma kararını yeterli bulmayan protesto liderleri ise tasarı, resmen iptal edilene kadar eylemlerine devam edeceklerini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum