Yatırım yapmaya başla!

The Carlyle Group CEO’su: 2019’u Resesyon Olmadan Geçirecek Kadar İvme Var

Global yatırım şirketi The Carlyle Group’un eş CEO’su, ekonomik aktivitede dünya genelindeki yavaşlamaya rağmen bu yıl resesyon olmayacağını öngördü. İşte detaylar;
The Carlyle Group CEO’su: 2019’u Resesyon Olmadan Geçirecek Kadar İvme Var

Carlyle Group’un üst düzey yöneticilerinden Kewsong Lee, bugün verdiği demeçte dünya genelindeki ekonomik aktivitedeki yavaşlamaya rağmen bu yıl bir durgunluk yaşanmayacağını dile getirdi. Sonuçta küresel büyüme geçen yıla kıyasla bir miktar güç kaybetmişti ve Uluslararası Para Fonu bu yıl için tahminlerini düşürmüştü.

İş dünyasından önde gelen siyasi isimlere varana kadar sayısız önemli ismin endişe verici yorumları, tedirginliği artıran verilerin üzerine tuz biber olmuştu. Tüm bunların yanında ticaret savaşları ve Avrupa’daki siyasi istikrarsızlık gibi jeopolitik risklerin yükselmesi de olumsuzlukları artırmıştı. Nihayetinde pek çok kişi dünya ekonomisinin bu yıl durgunluğa girip girmeyeceğini merak etmeye başladı.

Küresel varlık yönetimi şirketi The Carlyle Group’un eş CEO’su Kewsong Lee de bugün; “gördüğümüz şeyin yeterli miktarda küresel hız olduğunu düşünüyorum ki 2019’da resesyon olmayacak” dedi.

Carlyle Group CEO’su: 2019'da Resesyon Olmayacak“Ama gördüğümüz yolu söylemeliyim, küresel büyüme yumuşuyor ama durmuyor” ifadelerini de ekledi. IMF Ocak ayında 2019 için dünya genelinde yüzde 3.5, 2020 içinse yüzde 3.6 büyüme öngörmüştü. Bunlar Ekim ayındaki son tahminlerden 0.2 ve 0.1 puan düşüktü ki bu da üç ay içinde ikinci aşağı yönlü revizyon olmuştu. Kewsong Lee de söz konusu gelişmelere işaret ederek; büyüme oranının bu yıl bu noktada geçen yıla kıyasla daha yavaş olduğunu fakat 2019’u resesyon olmadan geçirmeye yetecek kadar ivme olduğunu vurguladı.

Ayriyeten; “açıkçası buradan sonra bu politika ve jeopolitik olaylarda ne olacağına ve kurumsal CEO’ların yatırım hakkında nasıl düşündüklerine fazlasıyla bağlı” dedi.

Carlyle Group CEO’su Dünya Genelinde Yavaşlama Var Ama Resesyon Yok Son olarak da Lee; “şu anda çok fazla volatilite var, insanlar oyunun kurallarının ne olacağı konusunda emin değiller” yorumunu yaptı. Bu arada IMF’nin ekonomik büyümeyi daha da aşağıya çekebilecek bir dizi riskten bahsettiği hatırlatıldı. Bunlar arasında Çin’de daha fazla yavaşlama, küresel ticaret gerilimleri ve yüksek seviyelerdeki hükümet borçları vardı.

Tüm bunların yanında Christine Lagarde, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada küresel ekonominin beklentilerin üzerinde bir hızla yavaşladığını ve fırtınanın kopması için sadece bir yıldırıma ihtiyaç olduğunu dile getirmişti. Ülkeleri olası bir fırtınaya karşı uyaran Lagarde, risk bulutları söylemini yinelemiş ve fırtınanın patlak vermesi için gereken tek şeyin bir fırtına olduğunu anlatmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum